Video Foto Galeri Yazarlar
21.9.2017 - Perşembe

Darbeciler İhvan'ı terör listesine aldı

Okunma: 2733
MISIR 28 Mayıs 2017 11:12
Videoyu Aç Darbeciler İhvan'ı terör listesine aldı

Katil Mısır yönetimi 118 kişiyi terör listesine aldı. Karar Resmi Gazete'de yayınlandı

Darbeci Mısır yönetiminin, aralarında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin de olduğu 118 kişiyi 3 yıllığına terör listesine aldığı bildirildi.

Resmi Gazete'de, Kahire Ceza Mahkemesi'nin 24 Ekim'de Rabia Operasyonlar Odası davası kapsamında 51, başsavcı Hişam Berekat'a suikast düzenlenmesi davasında da 67 kişiyi 3 yıl boyunca terör listesine aldığı duyuruldu. Terör listesine alınanlar arasında Bedii'nin de olduğu kaydedildi.

Yargı kaynakları, geçen ekim ayında alınan kararın Resmi Gazete'de bugüne kadar ilan edilmemesinin sebebinin, görülen davaların fazlalığı nedeniyle Ceza Mahkemesi'nin, kararın yürürlüğe girmesi için yetkili makamları geç bilgilendirmesi olduğunu ifade etti. 

Savunma heyetinden İsmail Ebu Bereke ise yaptığı açıklamada, Ceza Mahkemesinin verdiği kararın temyize götürüleceğini belirtti. Ebu Bereke, söz konusu ilk davada sanıkların suçsuz olduğunun anlaşılmasına, ikinci davada da nihai kararın 10 Haziran'da verilecek olmasına rağmen sanıkların terör listesine alınmasına şaşırdığını dile getirdi.

Giza Ceza Mahkemesi bu ay, 51 sanığın yargılandığı Rabia Operasyonlar Odası davasında, Bedii ile Rehberlik Konseyi üyeleri Mahmud Gızlan ile Husam Ebubekir'e 25'er yıl, diğer 15 kişiye 5'er yıl hapis cezası vermiş, 21'inin de beraatına hükmetmişti.

Kahire Ceza Mahkemesi ise Başsavcı Hişam Berekat suikastı davasında yargılanan 67 sanık hakkındaki hükmün 10 Haziran'da okunmasına karar vermişti.

 

 
Kaynak : yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |