Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Dera'da 6 Yıl Sonra İlk Kez Ezan Okundu

Okunma: 6762
SURİYE 15 Şubat 2017 18:11
Videoyu Aç Dera'da 6 Yıl Sonra İlk Kez Ezan Okundu

Suriye devriminin başladığı şehir olarak bilinen Dera'da Muhalifler Esed rejimi ve destekçisi İran'a büyük bir darbe indirdi. Ele geçirilen bölgelerde 6 yıl sonra ilk kez ezan okundu.

Suriye'de ateşkes sürecini bitiren Beşar Esed ve Rusya'nın saldırılarının ardından Dera'da operasyon başlatan Muhalifler büyük bir başarı sağladı. 

Kentte katil esed rejimine bağlı askerlerle çatışan Muhalifler aynı zaman'da rejim destekçisi İranlı milislere karşıda mücadele veriyor. 

Muhalifler Dün gerçekleşen Operasyonda Dera'da bulunan rejimin cephane deposu ve karargahlarını vururken, büyük raya alan rejime yardıma gelen Rejime bağlı askeri konvoyu Derra'l Şam otoyolunda Pusuya düşürdü. Çıkan ağır çatışmada onlarca Esed askeri öldürüldü. 

Dün gece Hay-Menşiye, bölgesinde süren operasyonlarda İran'nın saha komutanlarından Mustafa Necat Muhalifler tarafından öldürüldüğü duyurulmuştu

6 YIL SONRA İLK KEZ EZAN OKUNDU 

Muhaliflerin dün özgürleştirdiği, Hay-menşiye semtinde ise bugün sevinç yaşandı. 6 yıldan sonra bugün ilk defa Hay-Menşiye Camisin'de Ezani Muhammedi sesi yükseldi. 

Kaynak : Yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |