Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2018 - Cuma

Dera'da rejime katılan eski muhalifler sivilleri infaz ediyor

Okunma: 3373
SURİYE 31 Temmuz 2018 06:43
Videoyu Aç Dera'da rejime katılan eski muhalifler sivilleri infaz ediyor

Suriye'nin güneyinde geçtiğimiz dönem rejim saflarına geçen muhaliflerin bölgede sivilleri infaz ettiği bildirildi.

NisaButikAdana

Edinilen bilgilere göre, Suriye'nin güneyindeki Dera ilinde geçtiğimiz kısa bir süre önce Rusya ve Esed rejimiyle yaptıkları anlaşmanın artından rejime bağlı silahlı güçlere katılan eski muhalifler bölgede sokak infazlarına başladı.

Suriye'den haber aktarımı yapan "Baladi Network"un kendi özel kaynaklarına dayandırdığı haberde, rejim saflarına katılıp, Suriye'nin güneyindeki Yermuk Havzası bölgesinde IŞİD'e karşı saldırılar gerçekleştiren eski muhalifler aynı bölgede aralarında çocuklarında olduğu birçok sivili "IŞİD ile bağlantılı olmak" suçlamasıyla infaz etti.

Kaynağın aktardığı bilgiye göre infazların gelişigüzel olarak gerçekleştirildiği ifade edilirken, öldürülen siviller arasında yaşları 13 ila 16 arasında değişen çocukların da olduğu belirtildi.

Eski muhaliflerin sadece güneydeki Hayt beldesi kırsalında 10'dan fazla kişiyi infaz ettiği bildiriliyor. Bölgede tutuklama ve infazlara devam eden güçlerin sayısının yüzler ile ifade edildiği belirtilmekte.

Rusya ve Esed rejimiyle yapılan anlaşma dahilinde rejim unsurlarına katılan eski muhaliflerin, İdlib'e düzenlenmesi muhtemel saldırı için Suriye'nin kuzeyine gönderileceği bilgisi de geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. 

Mepa News


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana