Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

Devlet yetkilileri; Toplumun Şahımerdan Hoca ve 28 Şubat Mağdurları için olan Talebini ne zaman görecek?

Okunma: 3415
ÖZEL HABER 17 Şubat 2018 17:03
Videoyu Aç Devlet yetkilileri; Toplumun Şahımerdan Hoca ve 28 Şubat Mağdurları için olan Talebini ne zaman görecek?

Toplum, Şahımerdan Sarı Hoca'nın tekrar Türkiye'de elleri kelepçeli bir şekilde Silivri cezaevine gönderilmesi kayıtsız kalmadı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Geçtiğimiz salı akşamı Irak'tan, Türkiye'ye iadesi gerçekleştirilen Şahımerdan Sarı Hoca'nın tekrar tutuklanmasına tepkiler sürüyor.

28 Şubat süreci ve öncesinde Fethullahçı terör örgütü'nün kirli yüzünü deşifre eden Şahımerdan Sarı Hoca'ya kurulan kumpaslar sonucu sürekli mağduriyetleri Türkiye'de sürekli olarak tepki almıştı. Irak'tan iadesinin gerçekleştiği bu zaman diliminde, özellikle Türkiye'de FETÖ'yü yıllar önce deşifre ettiği için tebrik edilmesi gerekirken, FETÖ'cülerin vermiş olduğu kararla tekrardan önce Metris, şimdide Silivri cezaevine gönderildi.Şahımerdan Sarı Hoca'nın, Türkiye'ye getirilişi bütün haber ajansları ve televizyonlar tarafından ana haber bültenlerinde verilirken, FETÖ'nün yıllar önce itham etmiş olduğu çirkin iftiraların kullanılmaması sevenlerini mutlu etti.Haber ajanslarının gündeminden düştüğü bu zaman diliminde özellikle Değerli Alim için başta haftanın 3 günü gerçekleşen Twitter'daki 28 şubat'a yönelik çalışmalara sevenleri tarafından onbinlerce tweet atılırken, STK'ları, Yazar'lar, İslami Medya'danda Hoca'nın tekrar tutuklanması ve kelepçe takılmasına sert tepkiler yükseldi.

Sosyal Medya'da da gündeme oturan Şahımerdan Sarı Hoca'ya toplumun her kesiminden destek mesajları geldi. Yüzbinlerce kişilik Facebook ve Twitter sayfalarında Hoca'nın tekrar tutuklanmasına tepki gösterildi.

Medya Aktivist'i 'Gökhan Kahraman'ın' yapmış olduğu resimde son 24 saat içerisinde başta Facebook gibi sosyal medya ortamlarında gece'nin en çok paylaşılan görselleri arasında olarak,
elden ele dolaşarak milyonlarca kişiye ulaştı.Türkiye'de toplumun en çok Alim'lere ihtiyaç duyduğu bu zaman diliminde artık soru işaretleri toplumdan her kesim insanın aklına takılıyor. Devlet yetkililerinin Şahımerdan Hoca ve 28 Şubat mağdurlarını görmesi ve harekete geçmesi ne zaman gerçekleşecek. Ömrünü İslam Milletine adamış bu Alim'in tutsaklığı ne zaman bitecek ?
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder