Video Foto Galeri Yazarlar
19.3.2019 - Salı

Doğu Guta'da 'gülümseyin ya da ölün'

Okunma: 5328
ÖZEL HABER 28 Mart 2018 17:17
Videoyu Aç Doğu Guta'da 'gülümseyin ya da ölün'

Doğu Guta tahliyeleri devam ederken, 16-55 yaş arası erkeklerin %95'inden fazlasının akıbeti bilinmiyor. Tahliyeler esnasında Rejim milislerinin yaptığı alçaklıkları bölge aktivistleri aktardı.

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Doğu guta'dan tahliyeler devam ederken bölgeden gelen görüntülerde çarpık fotoğraflar ortaya çıkmaya başladı.

Esed Rejiminin resmi haber ajansı SANA'nın paylaştığı fotoğraflarda incelendiğinde tahliyeler esnasında erkek nüfusun %95'inin kayıp olduğu belirlendi. ISLAHHABER olarak incelediğimiz görüntülerde Rejim'in Sana haber ajansı, haber ajansları ve aktivistler'inden objektiflerinden çıkan görüntülerin tamamında erkek nufusun tahliyelerde olmadığını kadın, çocuk ve yaşlıların sadece tahliye edildiği tespit edildi.
Bölgede yaşayan 16-55 yaş arası erkeklerin ise Esed Rejimine destek veren paralı milis gücünden oluşan birlikler tarafından esir şekilde tutulduğu belirlendi. Görüntüleri biraz daha incelediğimizde tahliye edilmeyen erkekler toplanma yerlerinde başlarında nöbetçiler bulunduğu görüntüler paylaşıldı. Nöbetçilerin 

Suriye'den haber yapan bir aktivist sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde Rejim unsurlarının tahliye edilenlere şart koştuğunu ''Erkeklerin Esed için ya savaş ya da öl!, kadınlar için ise gülümseyin ya da ölün'' dediğini bildirdi.
Babalarını ve kocalarını arkada bırakarak tahliye edilen kadınlar ve çocukları. Esed Rejim milisleri kadınları sürekli uyararak 'ya gülümseyin, ya da ölün' dediği görüntüler.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder