Video Foto Galeri Yazarlar
19.3.2019 - Salı

Doğu Guta'da SON DURUM

Okunma: 4457
ÖZEL HABER 28 Mart 2018 12:17
Videoyu Aç Doğu Guta'da SON DURUM

Suriye direnişin Doğu guta kalesinde sona yaklaşılıyor. Abluka altındaki iffet gidiyor yerini özgürlük adı altında zillet kaplıyor..

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Suriye direnişinin en büyük mücadelesinin verildiği yerdir Guta toprakları, 6 yıldır Esed Rejimi ablukasında inim inim inleyen ortalama 400 bin kişi bölgeden ayrılıyor.

Guta öylesine bir ambargo gördüki 6 yıldır, Rejim oradakileri ne toptan öldürdü, nede serbest bıraktı, ama Guta Müslümanları pes etmedi. Yeri geldi kadınları dünya'daki Alim'lere seslendi açlık altındaki yaşamda ''sokaktaki kedi yenilebilir mi?'' fetvasını bile sordular fakat Ümmet guta'nın en büyük baskı, en büyük katliamla karşılaştığı bir dönemde imtihanı geçemedi, Guta'ya duyarsız kaldı. 6 yıldır İffetiyle, namusuyla, şerefiyle yaşayan Doğu Guta'yı Rusya ve İran milisleri harabeye çevirdi. Şehir'de neredeyse hasar almayan yer kalmadı, sığınaklarda yaşam mücadelesi sürdü aylarca ve sonunda adı Birleşmiş Milletler olan müstekbir güçler sözde aracı olarak Doğu Guta'yı Rejime devretmek karşılığında bölgeden tahliyeleri başlattı. Ağır bombardıman arasında ve onbinlerce İran'ın ortağu'dan topladığı eşkiyaların saldırıları karşısında Doğu Guta üçe bölündü. Üç bölgenin ikisinden tahliyeler başladı ve sona yaklaşıldı.
Tahliyeler esnasında kaçırılan kadınlar İran milislerine esir düşerken, toplu infazlar katliamlar yaşanıyor bölgede. Bazen tek bir fotoğraf karesi bile anlatıyor bölgede yaşananları bizlere.Esed Rejimi dünya kamuoyuna bölgeden tahliye edilen insanlara su, ekmek verip görüntü almaya çalışırken perde arkasındaki resimler Tağutların Müslümanların iffet ve İzzet topraklarını ne hale getirdiği görüntüler geliyor. Yıkık bir şehir, büyük mücadeleler verilen topraklar.
(Yukarıda yer alan fotoğraflar AA ajansının bölgeden aktardığı fotoğraflar'dır.)

Doğu guta'da sona yaklaşılıyor. Haresta, Arbin, Zemelka, Ayn Terma, Cobar gibi bölgelerden tahliyeler sona yaklaştı ve bölgelerde yaşayan Müslümanlar tahliye edilerek İzzet ve İffet'in hakim olduğu topraklar İran ve Rusya'nın zilletine teslim edildi. Üç bölgeden geriye tek bir bölge olan Duma bölgesi kaldı, Ceyşul İslam kenti teslim etmemek için büyük mücadele verirken, kenti teslim etmeyeceklerini açıkladı. kenti kuşatmaya alan onbinlerce İran'lı milis şehri yıkmak için hazırda bekliyor.

Bölgede yıllardır mücadele veren Muhalif grupların hava saldırısında etkisiz kaldığı şehirlerde sağlam yapının kalmadığı bir ortamda yaşam alanlarının tamamen yıkıldığı Doğu Guta neye karşılık verildi Esed Rejimi'ne? Halep neye karşılık verildiyse, ne oyunlar oynandıysa aynı oyunlar oynanıyor bugünde Doğu Guta topraklarında. Suriye alanında müstekbir güçlerin perde arkasında oynadıkları oyun her zamanki gibi aynı Suriye'deki Cihad'ı bitirmek, olur olmadık tefrikaları ve fitneleri topraklara yerleştirmek ve dünya Müslümanlarının cesaretlerini kırmak. Ne güzel diyor Suriyeli Mücahid bir komutan ''Mücahid umutlu olmalı, Bu savaş fikirlerin ve akılların savaşıdır. İman savaşı. Akide savaşı. Ehli sünneti korumak için bütün imkanlarımızı kullanmalıyız. Akıllarımızı kullanmalıyız. Bizlere ne oluyor ki Allah'ın yardımından ümidimizi kesiyoruz, Allah (c.c) bizden gücümüzün yettiğini talep ediyor. O zaman bu akide savaşında gücümüzün yettiği kadar canlarımızla ve başlarımızla mücadele vermeliyiz.


Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder