Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

Doğu Hama'da Rejim Saldırısı HTŞ tarafından püskürtüldü

Okunma: 2384
SURİYE 7 Kasım 2017 10:46
Videoyu Aç Doğu Hama'da Rejim Saldırısı HTŞ tarafından püskürtüldü

Esed rejiminin ağır silahlarla saldırdığı Doğu Hama'da Heyet Tahrir'uş Şam saldırıları püskürttüklerini açıkladılar.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Doğu Hama kırsalında ağır silahlar ve toplarla saldırıya geçen Rejim ordusu, Heyet Tahrir'uş Şam'ın sert direnişi ile karşılaştı. 

Saldırı öncesi El Muşeyrife köyü etrafı, helikopterler tarafından varil bombaları ile hedef alınarak ardından rejim saldırısı başladı. El-Muşeyrife ve Ez-Zafiriye cephesine, Um Terikiye köylerinin bulunduğu bölgelerden rejim ordusu saldırıya geçmesiyle Heyet Tahrir'uş Şam öncülüğünde sert bir savunma hattı kurularak karşılık verildi, savunma hattına Ceyşul İzze grubu TOW füzeleriyle destek verirken saldırılarda 3 tank imha edildi.

İBA ajansına konuşan Heyet Tahrir'uş Şam Hama kırsalı komutanı  Ebu Huzeyfe El-Homsi; ''rejim saflarında 20 den fazla ölü ve bir çok da yaralı bulunduğunu belirtti ve ekledi Doğu Hama kırsalında bulunan El-Muşeyrife ve Ez-Zafiriye cephesine, Um Terikiye köyü tarafından saldırı girişiminde bulunan Nusayri ordusu, Mücahidler tarafından geri püskürtüldü'' dedi

Ayrıca ‘El-Homsi’ şu açıklamalarda bulundu: “Nusayri ordusu bugün ile birlikte üç gündür, El-Muşeyrife cephesine bulunan nöbet noktalarına başarısız ilerleme girişimlerinde bulunarak amacına ulaşamadı.”Hey'et Tahiru'ş-Şam'a merkez komutanlığı ise şu açıklamalarda bulundu: "Allah'ın lütfu ile Doğu Hama'ya bağlı Belil ve Umm Terikiye köyleri, yine Umm Huzeym tepesi özgürleştirildi. Ayrıca bir 2 tank 1 BMP aracı ganimet alındı ve Nusayri ordusu askerlerinden ölü ve yaralılar bulunmakta." dendi.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder