Video Foto Galeri Yazarlar
8.12.2019 - Pazar

Dönüş Balonları Gazze Çevresinde 6 Yangına Neden Oldu

FİLİSTİN 22 Mayıs 2019 21:47
Videoyu Aç Dönüş Balonları Gazze Çevresinde 6 Yangına Neden Oldu

Bugün (22 Mayıs Çarşamba) Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerine ait alanlarda ve kibbutzlarda (çiftliklerde) Gazze tarafından gönderilen ve "dönüş balonları" olarak adlandırılan yakıcı balonlar yüzünden en az 6 yangın çıktığı haber verildi. Dün akşam gönderilen balonlar yüzünden de 5 yangın çıktığı haber verilmişti.

KahveKitap
İşgal yönetimindeki Yangınlara Karşı Mücadele Heyeti, Gazze'yi kuşatan yahudi yerleşim merkezlerine ait alanlarda bugün sabahtan beri en az 6 yangın çıktığının tespit edildiğini açıkladı.

Siyonistlere ait medya organlarının verdiği haberlere göre yangınlar Keysofim kibbutzunun (çiftliğinin) çimlerinde, Aşkol'da ve Beiri kibbutzunda meydana geldi.

Gazze tarafından yakıcı balonlar ve uçurtmalar gönderen gençler, Filistin direniş gruplarıyla işgal yönetimi arasında ateşkes sağlanması sebebiyle bu işi durdurmuşlardı.

Yeniden başlatılmasının işgal yönetiminin ateşkesin şartlarını yerine getirme işlemini geciktirmesinden kaynaklandığı ifade ediliyor.

Filistinli direnişçi gençler yakıcı balonları ve uçurtmaları işgal güçlerinin saldırılarına karşı bir savunma yöntemi olarak geliştirmişlerdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca