Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

Dönüş Yürüyüşü Gösterilerinden Gönderilen Balonların Çıkardığı Yangınlar

Okunma: 314
FİLİSTİN 15 Mayıs 2019 23:10
Videoyu Aç Dönüş Yürüyüşü Gösterilerinden Gönderilen Balonların Çıkardığı Yangınlar

Bugün (15 Mayıs Çarşamba) öğleden sonra Gazze'nin 1948'de işgal edilmiş bölgeyle sınır mıntıkalarında Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen milyonluk gösterilere katılanlardan bazıları tarafından gönderilen yakıcı balonların Gazze çevresindeki alanlarda ciddi yangınlara sebep olduğu ancak herhangi bir yaralanma olmadığı bildirildi.

KahveKitap
Siyonistlere ait 0404 haber sitesinin yayınladığı bir habere göre gönderilen balonlar Sderot Negev yahudi yerleşim merkezinin alanında ve Gazze'nin çevresindeki ikinci daire içinde yer alan Ntivut beldesinin yakınında yangınlar çıkmasına neden oldu. Haberde İsrail itfaiye ekiplerinin çıkan yangınları söndürmeye çalıştıkları ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre yangın söndürme işlemine ayrıca İsrail helikopterlerinin de iştirak ettiği gözlemlendi.

İşgal güçlerinin, Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü çerçevesinde düzenlenen gösterilere saldırması üzerine Filistinli gençlerden bazıları da Gazze çevresindeki bölgelere yakıcı balonlar ve yakıcı uçurtmalar gönderdiler.


Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder