Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Dönüş Yürüyüşü Gösterilerine İşgal Güçleri Ateş Açtı: 1 Şehit, 30 Yaralı

Okunma: 349
FİLİSTİN 10 Mayıs 2019 22:06
Videoyu Aç Dönüş Yürüyüşü Gösterilerine İşgal Güçleri Ateş Açtı: 1 Şehit, 30 Yaralı

Gazze Şeridi’nin doğusunda bugün (10 Mayıs Cuma) ikindiden sonra düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu bir kişi şehit oldu, çok sayıda kişi de yaralandı.

KahveKitap
Filistin Sağlık Bakanlığı, 24 yaşındaki Abdullah Cuma Abdülâl’in bugün Rafah’ın doğusunda aldığı yaranın etkisiyle şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlık, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 58’inci Cumasında Gazze Şeridi’nin doğusunda düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu 4’ü çocuk ve biri sağlık görevlisi 30 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Gazzeliler, bu hafta “Yüzyılın Anlaşması’na karşı birlikteyiz” sloganıyla düzenlenen gösterilere katılmak için Gazze Şeridi sınırı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin göstericilere ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Filistinlilerden bugünkü gösterilere katılmalarını istemiş ve gösterilerin barışçıl olduğunu vurgulamıştı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder