Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2018 - Çarşamba

Doydu bu Ümmet Ruhani'nin Yalanlarına ve Sahtekarlıklarına

Okunma: 2097
İRAN 19 Eylül 2017 11:01
Videoyu Aç Doydu bu Ümmet Ruhani'nin Yalanlarına ve Sahtekarlıklarına

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD Başkanı Trump'ın İran ile yapılan nükleer anlaşmadan vazgeçmesi durumunda ABD'nin "ağır bedel" ödeyeceğini belirtti. Ruhani ve beraberindekiler yıllardır İslam dünyasını bu ve benzeri yalanlarla kandırmakla meşgul olurken, bu haberlere artık doyduk! diyor İslam ümmeti.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Birleşmiş Milletler Genel Kurul görüşmeleri kapsamında New York'ta bulunan Ruhani, CNN televizyon kanalına verdiği özel mülakatta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Değerlendirmelerinde yine boş tehditler ve İslam aleminin içerisindekileri kandıracak sözleri sarf etmektende geri durmadı.

Ruhani, "Böyle bir anlaşmayı bozmasının ABD'ye ağır bedeli olacaktır ve Amerikalıların, işlerine gelmeyecek bu ağır bedeli ödemek isteyeceklerini sanmıyorum." dedi.

Trump yönetiminin anlaşmadan vazgeçmesi durumunda ABD'nin uluslararası toplum nazarında güveninin azalacağını söyleyen Ruhani, "Trump'ın öngörülemez tavır ve tepkilerini göz önünde bulundurarak biz de anlaşmadan çekilmesi durumunda nasıl sert bir tepki vereceğimizi düşündük." diye konuştu.

Ruhani ayrıca Myanmar hükümetinin, Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam nedeniyle kınanması gerektiğini söyledi.

Ruhani ayrıca IŞİD ve El Kaide gibi örgütlerinin Arakan halkını "istismar edebileceğini" sözlerine ekledi. 

Suriye, Irak, Yemen ve dolaylı yollardan Afganistan'daki en büyük katliamlarda ortağı ABD ile başı çeken İran terör devleti sadece Suriye'de Esed rejimini ayakta tutabilmek için 1 milyon kişinin ölümüne başlıca sebeb olanlardandı.


Filistin meselesini sürekli suistimal ederek İsrail ve ABD'yi kınayan İran, bölgedeki en büyük cürümlerde sürekli bu iki ülkeyle strajedik ortaklık yapmış ve aynı hedefleri gaye edinmişti.

Türkiye'deki medya yayın organlarının sanki bir ciddi habermiş gibi boş tehditleri haber olarak aktarması sanki İslamın savunucuları gibi göstermiş olduğu İran devleti ve liderlerine cevap olarak İslam Ümmeti sadece şu cevabı vermekte ''doyduk artık yalanlarınıza ve sahtekarlıklarınıza.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder