Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Dr. Zevahiri, Bin Ladin’in Oğullarıyla Ayrılışını Anlattı

Okunma: 4149
AFGANİSTAN 2 Ağustos 2017 18:43
Videoyu Aç Dr. Zevahiri, Bin Ladin’in Oğullarıyla Ayrılışını Anlattı

Sosyal medyada yayınlanan bir paylaşımda El Kaide Lideri Dr. Eymen Ez Zevahiri’nin Usame Bin Ladin’le yaşadığı anılarından birinde Bin Ladin’in oğullarıyla yaptığı hüzünlü ayrılığı anlattığı görüldü. Dr. Zevahiri şunları söyledi.

“Münafıklar, Celalabad’ı teslim almaya başladıklarında dağlara doğru hareket etme kararı aldık. O zaman henüz olayların ne kadar hızlı gelişeceğini ve Kabil’i ne kadar hızlı terk etmemiz gerektiğini kestiremiyorduk.

O zaman Şeyh Usame Bin Ladin’in yanındaki çocuklarından üçü çok küçüktü. Onlardan biri, daha sonra Şeyhle beraber şehit olan Haliddi. Halid, bu üç çocuktan en büyük olanıydı. Şehirden çıktık ve Tora Bora’ya doğru yola koyulduk. O Akşam, ikindi ile akşam arası bir kardeş bu üç çocuğu getirdi, böylece çocuklar babalarıyla vedalaşacaklardı. Şeyh, çocukları oradan da ailelerine ulaşabilecekleri güvenli bir yere götürmesi için onları kardeşe verdi.

Ayrılık vakti gelince, Şeyh, çocukları bir kenara çekti. Ben de orada durmuş uzaktan bu duygulu anı izliyordum. Bir baba bir daha ne zaman göreceğini yada bunun ilk veda mı yoksa son veda mı olduğunu dahi bilmediği çocuklarına veda ediyordu! Şeyhi çocuklara veda edip kendilerini ailelerine teslim edecek amcalarıyla beraber gitmelerini söylüyordu.

Çocuklardan en büyük olanının gözleri yaşla doldu ve Şeyhin kendisi de çok duygulandı. Çocuklardan en küçüğü ise henüz olayı anlayamıyordu ve Şeyhe sızlanıyordu: ‘Ama baba, benim derdim, yeni çantamı Kabil’de unuttum. Şimdi onu nasıl geri alacağım.’

Yavrucak, Haçlıların o zaman Kabil’i işgal ettiğini bilmiyordu. Şeyh dedi ki: ‘Endişe etme, canım. Amcan sana yeni bir tane alacak.’

Sonra ayrıldılar. Bu çok duygusal bir sahneydi. Ne zaman ve nasıl buluşacaklarını bilmeyen baba oğlundan, oğul da babasından ayrılıyordu.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |