Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Dr Zevahiri Allahtan başka kimseye boyun eğmeyeceğiz (Video)

Okunma: 7797
AFGANİSTAN 6 Ocak 2017 14:18
Videoyu Aç Dr Zevahiri Allahtan başka kimseye boyun eğmeyeceğiz (Video)

Usame bin Ladin’le birlikte El Kaide hareketinin kurucusu ve şu anki lideri olan Dr. Eymen El Zevahiri yeni bir ses kaydı ile tüm savaşçılarına seslendi..

Usame bin Ladin’le birlikte El Kaide hareketinin kurucusu ve şu anki lideri olan Dr. Eymen El Zevahiri yeni bir ses kaydı ile tüm savaşçılarına seslendi: “Allah’tan başka kimseye boyun eğmeyeceğiz.” Zevahiri’nin 9 Eylül’den bu yana yeni ses kaydı yayınlanmamıştı.

Şeyh Eymen el Zevahiri yayınlanan video mesajında Şia’nın toplanma alanlarına yapılan saldırıları kast ederek: “Ben IŞİD’e devlet ilanından bir yıl kadar önce cihad hakkında rehberlik edebilecek yetkililer gönderdim, onlara defalarca marketleri, camileri ve Hüseyniyatları bombalamamaları ve güvenlik güçlerine, orduya ve Şii militanlara yönelik saldırılara odaklanmaları için defalarca mesaj gönderdim.” diyerek, direk Şii sivil halka yapılan saldırıları eleştirdi.

Eymen ez-Zevâhirî yeni sesli mesajında ayrıca IŞİD’in kendisi aleyhinde yaydığı çeşitli iftiralara ve yalanlara değindi. IŞİD lideri Bağdadi’nin El-Kaide hakkındaki yalanlarına da sitem etti.

El Kaide’nin 11 maddede özetlenen prensiplerini özetleyen Zevahiri ayrıca Amerika’nın hedefinin aslında kendileri için değil, tüm muhalifleri için düşman olduğunu belirtti: “Amerika kendisine muhalefet eden herkesi hedef alıyor. Sadece El-Kaide’yi veya Müslümanları değil.” Zevahiri Amerika’nın Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atıp onbinlerce sivili katletmesine de değindi. 2. Dünya Savaşında Amerika’nın Alman sivillere yönelik Hamburg ve Dresden’e yangın bombası atarak halkı katletmesini de hatırlattı.

Zevahiri ayrıca savaşçılarına çağrı yaparak ABD’nin öncelikli hedeflerine saldırı emri verdi.

Zevahiri tüm bunlarla beraber El Kaide’nin masum olmadığı, hata edebileceği ve nasihate açık olduğunu belirtti.

Videonun çevirisini en kısa zamanda sizlere sunacağız.

Kaynak : küresel analiz

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |