Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Dünyanın heryerinden Mescid-i Aksa çağrısı

Okunma: 2892
FİLİSTİN 21 Temmuz 2017 11:08
Videoyu Aç Dünyanın heryerinden Mescid-i Aksa çağrısı

Dünyanın heryerinde, Sivil toplum kuruluşları ve İslami hareketler Mescid-i Aksa için çağrı yaptı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ
Bu cuma günüde ibadete kapatılan Mescid-i Aksa için dünyanın heryerinden tepkiler yağıyor. Dünyanın dört bir yanında Cuma namazı sonrası halk sokaklara inerek milyonlarca kişi İsrail'in baskısı altında kalan ve ibadete kapatılan Mescid-i Aksa için bulunduğu devlete ve kamuoyuna baskı oluşturmaya çalışacak.

''Kızgınlık Cuması'' adı verilen yürüyüş ve protestolara Endonezya'da katılacağını açıkladı. Bugün Türkiye'nin birçok ilindede cuma saatinden sonra yürüyüşler düzenlendi.

Mısır'da yer alan El-Ezher üniversiteside yapılan yazılı açıklamada, "Aksa'da İsrail'in gerginliği tırmandırmasını kaygıyla izliyoruz. İsrail'i dünya Müslümanlarının duygularını kışkırtarak bölgenin istikrarını tehdit ettiği konusunda uyarıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Suriyeli İslam davetçilerinden Abdullah Muhaysini'de Mescid-i Aksa için çağrı yaparak ''Ey milyarlık ümmet, Peygamberinizin (asm) İsra yeri için kim vardır! Ey milyarlık ümmet, ey Selahaddin’in torunları Aksa sizi çağırmaktadır!​ Alimler nerede? Medyacılar nerede? Seçkinler nerede? Ümmetin yetişmişleri nerede? Savaş aslanları nerede?” dedi.

Türkiye halk'ının Filistin'e bakış açısı tarihte hep önemli olduğu halde ülke içerisindeki fırsatçı İran güdümündeki sivil toplum kuruluşlarının son yıllarda Filistin meselesinde kendi reklamlarını yapmak için başı çektiği gözlemlenmektedir.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |