Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

El-Halil'de Dün Gece İşgalcilerle Filistinliler Arasında Çatışmalar Yaşandı

Okunma: 2229
FİLİSTİN 31 Ağustos 2016 07:06
Videoyu Aç El-Halil'de Dün Gece İşgalcilerle Filistinliler Arasında Çatışmalar Yaşandı

Ekim 2015'te başlayan Kudüs İntifadası devam ederken El-Halil'de Dün Gece İşgalcilerle Filistinliler Arasında Çatışmalar Yaşandı. El-Halil'de Filistinli gençlerle işgalciler arasındaki çatışmalar sabaha kadar devam etti.

Batı Yaka'nın El-Halil kentinde yaşayan Filistinli gençlerle Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerine kurulan Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi'nden Yahudi yerleşimciler arasında çatışmalar yaşandı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, dün (29 Ağustos Pazartesi) yatsı namazından sonra Filistinli gençlerin El-Halil'in güney kesimindeki Cebel Cevher bölgesinde Yahudi yerleşimci topluluklarının binalarına doğru taş, boş şişe ve molotof kokteyli attığını bildirdi.
 
Bölgede bulunan işgal güçleri sınır muhafızları askerlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin de Filistinlilere doğru yoğun bir şekilde ateş açtıkları ifade edildi.
 
Filistinli gençlerin Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi'ne giden caddeyi kapattıkları ve işgal ordusunun bölgeye ek kuvvet gönderdiği bildirildi.
 
Çatışmalar sırasında Filistinli gençlerden birçoğunun işgal güçlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği ve tedavilerinin olay yerinde yapıldığı kaydedildi.


FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |