Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

El Kaide, ABD saldırılarından sorumlu iki kişiyi tutukladı

Okunma: 5664
İSLAM DÜNYASI 10 Mart 2017 07:58
Videoyu Aç El Kaide, ABD saldırılarından sorumlu iki kişiyi tutukladı

Arap Yarımadasındaki El Kaide, ABD için muhbirlik faaliyetleri yürüttüğü belirlenen iki kişiyi tutukladı. ABD geçtiğimiz hafta boyunca El Kaide’ye yönelik yaklaşık 40 hava saldırısı düzenlemişti.

Abyan Vilayetindeki Mevcan ilçesinden aktaran bir kabile lideri, El Kaide’nin yoğun bombardımana maruz kaldığı bölgede faaliyet gösteren iki kişiyi tutukladığını aktardı. Söz konusu casusların dikkat çekmemek için El Kaide'nin içine sızdığı tespit edildi.

Geçtiğimiz hafta, Abyan için çok hareketli geçmişti. ABD hava kuvvetlerinin hedef aldığı El Kaide üyeleri, ağır ve hafif silahlarla karşılık vermişti.

ABD’nin El Kaide’ye yönelik drone savaşı Başkan Bush ve Obama’nın ardından Donald Trump döneminde de devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Abyan, Şebva ve Beyda’da hedef alınan El Kaide üyelerine yönelik kuzeyde de saldırılar gerçekleştirildi.

Yemen, İran destekli Husilerin ülkede darbe yaparak başkenti ele geçirmesinden bu yana istikrardan uzak bir görünüm sergiliyor. Ülke savaşın yanı sıra gıda ve tıbbi yoksunluk içinde.

Arap Yarımadasındaki El Kaide, Washington Hükumetine göre en tehlikeli El Kaide kolu. Cihat yanlısı olan El Kaide, ABD çıkarlarını hedef alan saldırılar düzenlemek ve yenilerini planlamakla suçlanıyor.

yeniakit


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |