Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

El Kaide, Şii Husilerin Uçağını Vurdu; Uganda Askerlerine Mayın Saldırısı Düzenledi

Okunma: 1457
İSLAM DÜNYASI 11 Ağustos 2017 09:47
Videoyu Aç El Kaide, Şii Husilerin Uçağını Vurdu; Uganda Askerlerine Mayın Saldırısı Düzenledi

Arap Yarımadasındaki El Kaide’nin Yemen’in Rad Vilayetindeki Şii Husilere ait Kiva El Azz cephesini hedef alan saldırılar düzenlediği bildirildi.

El Kaide’ye yakın yayın organları, Kasım Er Rimi liderliğindeki cihat yanlısı örgütün İran destekli Husilere ait bir casus uçağını vurduğunu duyurdu.

Afganistan merkezli örgütün doğu Afrika kolu El Şebab Hareketi de Somali’nin Kismayo kentinde düzenlediği havan saldırısıyla Hükumet Güçlerini vurdu.

Ölü ve yaralılara ait kesin bilgi ise açıklanmadı.

El Şebab Hareketi’nin bugün Somali’deki hedefleri arasında Uganda Ordusu da vardı. Örgüt, Aşağı Şebella bölgesinde yer alan El Waregow bölgesinde mayın saldırısı düzenledi.

Afrika Birliği Somali Misyonu AMISOM kapsamında Somali’de bulunan Uganda askerlerine ait aracın El Şebab saldırısıyla tahrip edildiği belirtildi.

Yerel kaynaklar, aracın içindeki Ugandalı askerlerin öldüğünü veya yaralandığını duyurdu.

Somali ve Kenya’da faaliyet gösteren El Şebab Hareketi, ülkede İslami kurallara göre yönetim kurmak için cihat saldırıları düzenliyor.

El Şebab Hareketi, yabancı diplomat ve askerlerin yanı sıra Hükumet üyelerini ve kolluk kuvvetlerini hedef alan operasyonlarıyla tanınıyor.

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |