Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

El Kaide Birlikleri Hafta Sonu Boyunca Farklı Ülkelerde Operasyonlar Düzenledi

Okunma: 5298
İSLAM DÜNYASI 10 Nisan 2017 10:46
Videoyu Aç El Kaide Birlikleri Hafta Sonu Boyunca Farklı Ülkelerde Operasyonlar Düzenledi

El Kaide’nin hafta sonu boyunca farklı ülkelerde düzenlediği operasyonlar, örgüte yakınlığıyla bilinen yayın organları tarafından paylaşıldı. El Kaide, Küresel Cihat Ekolünün lokomotifi olarak kabul ediliyor.

Tunus’ta faaliyet gösteren Ukbe Bin Nafi Taburları, bir grup askeri hedef alan bir saldırı düzenledi. Ülkenin kuzeybatısındaki El Kif bölgesinde yer alan Avrağa Dağında gerçekleştirilen mayın saldırısında askerlerin farklı derecelerde yaralandığı kaydedildi.

Yemen El Kaidesi olarak da bilinen Ensar El Şeria ise Hadramevt Vilayetindeki Mukalla kentinin batısında hedef aldığı ordu devriyesinde bulunan özel kuvvetleri vurdu.

El Kaide’nin doğu Afrika kolu El Şebab Hareketi’nin gerçekleştirdiği operasyonlar da haber kuruluşlarınca aktarıldı.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da bulunan Yaşid ve Haru ilçelerinde operasyonlar düzenleyen El Şebab Hareketi, ordu kışlalarına saldırdı.

Somali askerlerinin kayıplar verdiği belirtildi.

Hafta sonu boyunca düzenlenen en büyük saldırıda El Şebab Hareketi, Somali’nin yeni genel kurmay başkanını hedef aldı. Başkent Mogadişu’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda Somali askerlerinin öldüğü ifade edildi.

Mali’de yeni kurulan Nusra İslam vel Muslimin Cemaati’nin Burkina Faso sınırındaki Douentza Bölgesinde düzenlediği mayın saldırısında ülkeyi işgal eden Fransız birliklerinin hedef alındığı kaydedildi.

Saldırıda Fransız askerlerinin öldüğü ve/veya yaralandığı bildirildi.

Kaynak : Asyanın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |