Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

El-Kaide'den Mescidi Aksa açıklaması

Okunma: 7946
FİLİSTİN 26 Temmuz 2017 02:05
Videoyu Aç El-Kaide'den Mescidi Aksa açıklaması

Arap Yarımadasındaki El Kaide ve İslami Mağribteki El Kaide tarafından yayınlanan ortak bir bildiriyle Mescidi Aksa’da yaşanan olaylar değerlendirildi.

“El Aksa’dan Bir Mesaj; İzzetim Çiğnendi” başlıklı resmi açıklamada şunlar söylendi:

Yahudilerin Mini-Devleti, Mescidi Aksa’da Namazı Yasaklıyor; İslami Kıyam Nereden Olacak?

Hamd, ‘Andolsun, insanlar içinde, müminlere en şiddetli düşman olarak Yahudiler ve müşrikleri bulursun’ buyuran Allah’a mahsustur. Selatu selam ise ‘şu üç mescidden başkasına yolculuk edilmez: el-Mescidu ‘l-Harem, Mescidu’r-Rasûl ve Mescidu’l-Aksa’ buyuran Peygamberlerin efendisi, mücahitlerin İmamına, ailesine ve ashabına ve kıyamet gününe kadar onlara hayırla uyanlara olsun.

Bunun ardından:

Allah Subhanehu ve Teala buyurur ki “Allah’ın mescidlerinde O’nun isminin anılmasını engelleyen ve bunların yıkılmasına çalışandan daha zalim kim olabilir? Onların (durumu) içlerine korkarak girmekten başkası değildir. Onlar için dünyada bir aşağılanma, ahirette büyük bir azab vardır.” (Bakara 114)

Filistin’deki ehlimize yönelik Yahudi zulüm ve tuğyanı devam ediyor ve daha şiddetli bir hal alıyor; Yahudilerin mini-devleti için kuşatma, terör saçmak ve yıkımı yaygınlaştırmak geçen on yıllar boyunca yetmedi. Fakat kendisi çamura batışını artırdı. Habibimizin sallallahualeyhivesellem İsraya yürüdüğü yer ve ilk kıblegahdaki zulümlerini tekrarladığı bu yeri Ümmetin mukaddesatını ve Müslümanların hissiyatını çiğneyerek kapatıyor, içinde namaz kılmayı engelliyor; bunun Yahudilerin eğer sessiz kalırsak kolu kapmak için eli yokladığı bir girişim olduğunu görüyor musunuz?

Alçak ve utanç verici sicillerine ilavede bulunan Peygamber aleyhimusselam katillerinin bu gaddarca hareketle temsil edilen ve İslam Ümmetinin mukaddesatlarından birine yönelik net saldırıyla şu mesajları göndeririz:

1-Alimlere, Şeyhlere ve Vaizlere:

Bu, Peygamberinizin İsra’ya yürüdüğü yerin dilinden size gelen ve yardımınızı uman sessiz bir mesajdır; ve siz ki Onun sallallahualeyhivesellem Şeriatının taşıyıcıları ve akidesinin muhafızlarısınız. Mukaddes Aksa Mescidimiz, Yahudilerin gaddarlığı altında figan ediyor ve Filistin feryat ediyor, hergün kanında sürüklenip dininin evlatlarının yardımını arıyor. Öyleyse onun için çatlağı olmayan bir duvar ve düşmanların Ümmetin mukaddesatına yönelik saldırı ve komplolarına karşı çarpan sağlam bir sütun gibi ve de bu dinin demirbaşları olun. Selefinizin Allah için durduğu gibi siz de Allah için durun ve bu Ümmeti izzetli, itibarlı, genç ve güzel günlerine geri döndürün. Ey Ümmetin alimleri ve hatipleri, gün sizin gününüzdür ve vallahi emin olun ki Mescidi Aksa tarafınızdan gelmeyecek, Allah Subhanehu ve Teala size hakkı, doğruyu söylemede yardım etsin; Kerim Aksa Mescidimizi korumada tarihin sizi Ümmet için kaydedeceği izzetli bir duruş sergileyin.

2-Müslüman Ümmetimizin Halklarına:

Bilin ki ey Müslümanlar, Yahudiler bu menfur hareketlerini biz kendimizi alçaltmadıkça ve hain mürted yöneticiler Kudüs’ü pazarlamadıkça yapamaz. Onlar bizim isteklerimize karşı kayıtsızlar ve öfkemizi önemsemiyorlar. Bizim onlar için varlığımız bir mevcudiyet değil, çünkü bizim değişimimizle onlar bilindik duygulu ve dokunaklı çığlıklar halini aldı. Ve amele dökülmeyen öfkenin yaşlı ve düşük bir adamın öfkesi olması şaşılacak bir şey olmasa gerek! Acımasız bir düşman, düşük ve bitap kişiyi nasıl terörize eder? Peygamberimizin Yahudilerin Medine’de yaşamasına müsaade edilmeyeceğine söz verdiği ve bunu yerine getirdiği ve de sözünü değiştirmesinin doğru olmayacağı zamanki öfkesini hatırlayalım ey Müslümanlar. Ve bunda bizim için güzel bir örnek var ey İslam Ümmeti, ey Müslümanlar, mukaddes Kudüs’ün sizin tarafınızdan etkilenmesine müsaade etmeyin.

3-Cihat Ehline ve Liderlerine

Bu sahada ilk tekbir nidalarını siz yükselttiniz ve sizin onurlu seferleriniz, savaştaki başarılı gayretleriniz, toplumu teşvik edişiniz ve onlara yol gösterişiniz halen devam ediyor –Allah size rahmet etsin- O halde söz verdiğimiz ve üzerinde anlaştığımız gibi sloganımız şu olsun: Buradan Başlıyoruz ve Aksa’da Buluşuyoruz…

4-Filistin’deki Ehlimize Deriz Ki:

Allah, savaş hatlarındaki her bir erkek ve kadını mübarek etsin ve erkek ve kadın her mücahiti, boş midelerin savaşında, bıçaklama savaşında, arabayla çarpma ve her türlü cihadınızda Allah sizi mübarek kılsın.  Ve son Aksa Operasyonlarında cesaret örneği oluşturan ve misal olan İslam gençliğini ve sevgili kahramanlarını özellikle anıyoruz; onlar hep bizim kendilerini taklit edeceğimiz örneklerimiz olsun.

Allahu Teala’dan size başınıza gelen sıkıntılardan daha fazla sabır bahşetmesini niyaz ederiz. Ve bilin ki acınız acımızdır; biz ülkelerimizde savaşırken gözlerimiz Filistin’dedir ve Allah’a ve size söz veriyoruz ki Filistin özgürleşene kadar bu cihat yolundan ayrılmayacağız, bu bizim meselelerimizin anasıdır, damarlarımızda kan olduğu sürece bundan bir metre dahi ayrılmayacağız. Allah’ın yardımıyla zafer geliyor ve Aksa’yı özgürleştirecek savaş, ufukta görünür oldu inşallah: “Onlar bu ne zaman olacak derler. De ki bu yakındır). Kendimize ve size verebileceğimiz en iyi nasihat Allahu Tealanın şu buyruğudur: “Ey iman edenler, sabredin ve sabırda yarışın, (sınırlarda) nöbetleşin. Allah’tan korkun. Umulur ki kurtulursunuz.” (Ali İmran 200)

Son Olarak Yahudilere ve Yardakçılarına Deriz Ki:

Buhari ve Muslim, Ebu Hureyre’den Resulullahın sallallahualeyhivesellem şöyle dediğini rivayet eder: “Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.”

Biz Peygamberimizin sallallahualeyhivesellem vadine sahibiz ve onun nübüvvetinin deliline ulaşacağız. O halde bekleyin, biz de bekliyoruz; durum göreceğiniz ve işiteceğinizdir; (Allah emrinde galip olandır fakat insanların çoğu bunu bilmezler.)

Selatu selam Peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ve ashabına olsun. Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamd etmektir.”

Arap Yarımadasındaki ve İslami Mağribteki El Kaide

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |