Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

El Kaide Lideri: “Hangi Müslüman Bize Nasihatte Bulunsa Onun Elini Öperiz”

Okunma: 3142
İSLAM DÜNYASI 27 Haziran 2018 17:52
Videoyu Aç El Kaide Lideri: “Hangi Müslüman Bize Nasihatte Bulunsa Onun Elini Öperiz”

Arap Yarımadasındaki El Kaide grubunun yayın organı El Melahim Medya, örgüt liderlerinden Şeyh Halid Betrafi ile bir röportaj gerçekleştirdi.

NisaButikAdana

El Melahim Medya, röportajın sunumunda Yemen’deki durum, El Kaide üyelerinin savaş pozisyonları ve Şiilerin Yemen programları hakkında soru-cevap yaptıklarını söyledi.

El Melahim Medya’nın Şeyh Halid Betrafi’ye yönelttiği ilk soru ‘Yemen’deki Mücahitlerin durumundan ve çalışmalarının halinden bize söz eder misiniz’ şeklinde oldu.

El Kaide Lideri Betrafi, ülkedeki cihat yanlılarının giderek daha çok geliştiğini ve durumlarının daha iyiye doğru gittiğini belirtti.

Betrafi, ‘düşman’ olarak isimlendirdiği kuvvetlerin de geri çekildiğini kaydetti.

‘Arap ve yabancı tağutların desteğiyle geçtiğimiz evrede bazı Mücahit kardeşleri kaybettik’ diyen Halid Betrafi, ‘bir yıllık araştırmanın sonucunda düşmanın en önemli gizli hücrelerini ifşa ettik’ diye ekledi.

Betrafi ‘önümüzdeki günlerde güzel haberler duyacaksınız’ dedi.

Melahim Medya’nın ‘ne tür engellerle karşı karşıyasınız’ sorusuyla devam eden röportajda Şeyh Halid Betrafi, ‘insanların hepsinin bazı zorluk ve engellerle karşılaştığını’ hatırlatarak ‘kaynak yoksunluğuna’ değindi.

Betrafi ayrıca Müslümanları düşman medyasının propagandalarına karşı uyardı.

Diğer gruplarla aralarındaki ilişki hakkındaki soruya da cevap veren Şeyh Halid Betrafi ‘onlarla hukukumuz, Müslümanın Müslümanla olan hukukudur. Kime bize bir nasihatte bulunursa onun elini öperiz’ dedi.

El Betrafi ‘rafızi Husilere karşı tüm gruplara işbirliği teklifini’ yineledi.

Birleşik Arap Emirliğinin Yemen’deki faaliyetlerine değinen Halid Betrafi, ‘BAE’nin Yemen’de ve diğer tüm bölgelerde gizleme ihtiyacı duymadan açıkça İslam’a saldırdığını’ ifade etti.

Şeyh Halid Betrafi’ye göre Aden’deki İslam alimlerine düzenlenen suikastların arkasında da Birleşik Arap Emirlikleri var.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana