Video Foto Galeri Yazarlar
19.1.2019 - Cumartesi

El Kaide Lideri; Kudüs için Cihad çağrısı yaptı

Okunma: 13152
FİLİSTİN 14 Mayıs 2018 15:30
Videoyu Aç El Kaide Lideri; Kudüs için Cihad çağrısı yaptı

Eymen El-Zevahiri, Kudüs için cihad çağrısı yaptı. Zevahiri, Filistin Yönetimi’ni hain ilan ederek “Bunlar Filistin’i sattı” dedi.

NisaButikAdana

El-Kaide lideri Eymen El-Zevahiri, Kudüs için cihad çağrısı yaptı.

Zevahiri yaptığı açıklamada şunları söyledi: Amerika’nın, büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması, Filistinlilerin bir kez daha arkadan bıçaklandığını göstererek Amerika’nın uzlaşma konusundaki gerçek yüzünü ve sahtekarlığını bir kez daha açığa çıkarmış oldu.

5 dakikalık bir video kaydında konuşan Zevahiri şunları ekledi: Trump bu kararıyla haçlı seferi planlarının çoktan başladığını açık bir şekilde belli etmiş oldu. Müslümanlar bu karara karşı hareket geçip cihada başvurması gerekiyor.

Usame bin Ladin’in 2011’deki ölümünün ardından El-Kaide’nin başına geçen Mısırlı doktor Zevahiri, Filistin Yönetimi’ni hain ilan ederek “Bunlar Filistin’i sattı” dedi.

Zevahiri ayrıca Müslüman ülkelerin başarısız olduğu ve tek çözümün İslam şeriatı olduğunu vurguladı.

El-Kaide lideri sözlerini şu şekilde bitirdi: Bunlar (Batı) müzakerelerden oturup konuşmaktan anlamıyor ve bu yollar fayda etmiyor. Anladıkları tek şey ve tek çözüm direniş ve cihattır.

Bilindiği üzere Amerika büyükelçiliği bugün Tel Aviv’den Kudüs’e taşınma dolayısı ile büyük kutlumalar yapılacak. İsrail güvenlik güçleri bu kutlamalar için üst düzey önlemler almış durumda.

Kaynak : Yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana