Video Foto Galeri Yazarlar
24.3.2018 - Cumartesi

El Kaide Liderinden ‘Zafer Yürüyüşü Ve Amerika’nın Hezimeti’ Başlıklı Açıklama

Okunma: 2685
İSLAM DÜNYASI 14 Eylül 2017 18:35
Videoyu Aç El Kaide Liderinden ‘Zafer Yürüyüşü Ve Amerika’nın Hezimeti’ Başlıklı Açıklama

Arap Yarımadasındaki El Kaide Lideri İbrahim Hasan El Asri’nin ‘Zafer Yürüyüşü ve Amerika’nın Hezimeti’ başlıklı yeni bir açıklaması yayınlandı.

İbrahim Hasan El Asri’nin 11 Eylül saldırılarının yıldönümü nedeniyle kaleme aldığı makale, Arap Yarımadasındaki El Kaide’ye bağlı El Melahim Medya tarafından paylaşıldı.

Açıklama Kuran’daki şu ayetlerle başladı: “’Nice az topluluk vardır ki, Allah’ın izniyle, kalabalık topluluğa üstün gelmiştir. Allah da sabredenlerle beraberdir’ dediler.”

“Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve “Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli gönder, bize katından bir yardım eden yolla” diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?”

New York ve Washington’a düzenlenen saldırıların Amerika’nın burnunu yere sürttüğü ifade edilen açıklamada 11 Eylül saldırılarının savaşın dengesini değiştirdiği kaydedildi.

İbrahim Hasan El Asri, 19 cihat yanlısı genç tarafından düzenlenen 11 Eylül saldırılarının ABD’nin herkesin kendisine itaat etmesi gerektiği yönündeki algısını kırdığını savundu.

Usame Bin Ladin ve cihat yanlılarının ABD’ye karşı direniş yolunu seçtiği belirtilen yazıda ABD’ye karşı kullanılan gücün Allah’a iman gücü olduğu vurgulandı.

İbrahim Hasan El Asri, 11 Eylül saldırılarının mesajının net olduğunu, ABD’nin İslam Ümmetine karşı zalimlik yaptığı ve Filistin’i işgal eden Yahudileri desteklediğini ifade etti.

Burma’da yaşanan katliamlara da değinilen açıklamada Mescidi Aksa ve diğer İslam mukaddesatının çiğnendiği ve buna karşı cihat ayaklanması başlatıldığı belirtildi.

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder