Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

El Kaide’nin Serbest Bıraktığı Rehine Müslüman Oldu

Okunma: 6090
İSLAM DÜNYASI 12 Ağustos 2017 18:31
Videoyu Aç El Kaide’nin Serbest Bıraktığı Rehine Müslüman Oldu

El Kaide’nin Mali kolu tarafından altı yıl esir tutulduktan sonra serbest bırakılan Stephen McGowan, yaptığı basın açıklamasında Müslüman olduğunu söyledi.

Beraberindeki biri Alman, biri Hollandalı ve biri de İsveçli yabancılarla Mali’de motosiklet turu yaparken yakalanan Stephen McGowan Temmuz ayında serbest bırakılmıştı.

Reuters’in aktardığı basın açıklamasında konuşan Stephen McGowan, Müslüman olduğunu belirterek uzamış sakallarını kesmeyeceğini söyledi.

“Muhtemelen sakallarımı bırakacağım. Tüm arkadaşlarım uzatıyor. Çok şık oluyorlar.”

Bir hafta boyunca hastanede kalarak sağlık durumu kontrol edilen ve çeşitli testlerden geçirilen Stephen McGowan, açıklama yapmak için karşısına çıktığı kameralara gayet sağlıklı göründü.

Mali’de El Kaide üyeleri tarafından yakalanan Stephen McGowan, ‘uyruğumu bildiklerini sanmıyorum. İngiliz olduğumu bilmemeleri benim için ilk avantaj oldu’ şeklinde konuştu.

Ülkedeki yabancı ve Batı destekli yerli Hükumet görevlilerini rehin alan El Kaide, Mali’de İslami kurallara dayalı bir yönetim kurmak için cihat saldırıları düzenliyor.

Stephen McGowan ‘benim gayri Müslim olduğum için tutukladılar’ dedi.

Güney Afrika vatandaşı olan McGowan, Müslüman olduğu için herhangi bir fidye ödenmeden serbest bırakıldı. Güney Afrika Hükumeti Stephen McGowan için fidye ödemediklerini söyledi.

Stephen McGowan ‘merhametli bir şekilde serbest bırakıldığını’ ifade etti.

Evine dönen Stephen McGowan’ın ilk karşılaştığı şey, annesinin ölüm haberi oldu.

Asyanın Sesi


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |