Video Foto Galeri Yazarlar
19.6.2019 - Çarşamba

El Şebab Hareketi, Yabancı Askerleri Pusuya Düşürdü

Okunma: 2292
AFRİKA 6 Mart 2018 11:25
Videoyu Aç El Şebab Hareketi, Yabancı Askerleri Pusuya Düşürdü

Bir askeri geçit esnasında önceden hazırladığı mayınları patlatan El Şebab üyeleri, araçların kullanılamaz hale geldiğini rapor etti.

El Şebab Hareketi, Somali’nin güneybatısındaki vilayet başkenti Owdinlle bölgesinde düzenlediği bir saldırıda yaklaşık 30 Etiyopya askerinin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Bir askeri geçit esnasında önceden hazırladığı mayınları patlatan El Şebab üyeleri, araçların kullanılamaz hale geldiğini rapor etti.

Araçlarda bulunan Etiyopyalı askerlerin öldüğü veya yaralandığı bildirildi.

Öte yandan El Şebab savaşçılarının başkent Mogadişu’nun kuzeyinde yer alan Beled ve Cuvhar bölgeleri arasında Burundi askerlerine ait bir konvoyu daha pusuya düşürdüğü bildirildi.

Afrikalı birçok ülke, Afrika Birliği Somali Misyonu AMISOM kapsamında ‘terörle mücadele’ adına Somali’de asker bulunduruyor.

Ülkede daha önce yönetimi elinde bulundurmuş El Şebab Hareketi Somali’de yeniden İslami kurallara göre idare kurmak istiyor.

Cihat yanlısı örgüt özellikle başkentte düzenlediği eylemlerde yabancı diplomat ve askerlerin yanı sıra yerel hükumet ve unsurlarını hedef alıyor.

El Şebab Hareketinin pusuya düşürdüğü Burundili konvoya ait fotoğraf servis edildi:

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder