Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

El Şebab Hareketi’nden ABD Özel Birliklerine Saldırı

Okunma: 4886
ORTA AFRİKA 27 Nisan 2017 10:56
Videoyu Aç El Şebab Hareketi’nden ABD Özel Birliklerine Saldırı

El Kaide’nin Doğu Afrika kolu Hareket El Şebab El Mücahidin, dün gerçekleştirdiği operasyonlara yer verilen bir rapor yayınladı.

El Şebab Hareketi’nin etkin operasyonlar düzenlediği Puntland Yönetim Bölgesinde en az 16 askerin öldürüldüğü ve/veya yaralandığı kaydedildi.

Rapora göre Puntland Yönetimine bağlı askerler, Galgala Dağı’ndan geçerken El Şebab üyeleri tarafından mayınlı saldırıya uğradı. Saldırıda imha edilen askeri araçtaki askerlerin öldüğü ya da yaralandığı ifade edildi.

El Şebab Hareketi Sözcüsü Şeyh AbdulAziz Ebu Musab saldırıya ilişkin resmi bir açıklama yayınlayarak operasyonun sorumluluğunu üstlendi.

Şeyh AbdulAziz Ebu Musab ‘patlama, mürted Puntland Yönetimine bağlı en az 16 askerin ölmesine veya yaralanmasına ve de onları taşıyan aracın imha olmasına neden oldu’ şeklinde konuştu.

Puntland Yönetimi’nde görevli Binbaşı Muhammed İbrahim ‘bir askeri araç, yola döşenen bir patlayıcıya yakalandı ve dokuz asker öldü, beş asker de yaralandı, yaralananlardan bazılarının durumu ağır’ dedi.

Öte yandan El Şebab savaşçılarının ABD özel birliklerine ait bir de Hummer aracı imha ettiği aktarıldı. Kismayo’da düzenlenen mayın saldırısıyla hedef alınan ABD’li birliklere ait araç tamamen imha olurken içindeki askerler de öldürüldü.

Asyanın Sesi


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |