Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Ensar Beyt el-Makdis İle Sisi askerleri çatıştı

Okunma: 3582
MISIR 19 Ekim 2016 08:51
Videoyu Aç Ensar Beyt el-Makdis İle Sisi askerleri çatıştı

Cuntacı General Sisi tarafından yönetilen Mısır gece saatlerinde gelen çatışma haberi ile sarsıldı. Mısır'ın Sina Yarımadası'nda ordunun düzenlediği operasyonlarda çıkan çatışmada 2 asker öldü.

Cunta rejimi tarafından yönetilen Mısır'ın Sina Yarımadası'nda silahlı gruplara yönelik operasyonlarda yaşanan çatışmalarda 2 askerin öldüğü bildirildi.

Mısır Ordu Sözcüsü Muhammed Semir, yaptığı yazılı açıklamada, Sina'nın kuzey kesiminde ordunun silahlı gruplara yönelik hava destekli operasyonlarında bazı noktalara baskın düzenlendiğini belirtti.

Operasyon sırasında yaşanan çatışmalarda 2 askerin hayatını kaybettiğini duyuran Semir, silahlı gruplardan ise 6 kişinin öldüğünü aktardı.

Semir ayrıca bölgedeki 16 hücre ve 11 patlayıcının imha edildiği, bunun yanı sıra 2 araç ve 10 motosikletin kullanılmaz hale getirildiği bilgisini verdi.

Ülkenin kuzeyindeki Sina'da, Kasım 2014'te İŞİD'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

 
Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |