Video Foto Galeri Yazarlar
18.3.2018 - Pazar

Ensar Gazve Hind Lideri: Ümmeti Küffardan Kurtarmak İçin Varız

Okunma: 3148
İSLAM DÜNYASI 4 Eylül 2017 14:10
Videoyu Aç Ensar Gazve Hind Lideri: Ümmeti Küffardan Kurtarmak İçin Varız

Keşmir’de kurulan Ensar Gazve Hind Lideri Zakir Musa ilk konuşması yayınladı. Zakir Musa, ‘Pakistan Hükumetini Keşmir cihadına ihanet etmekle’ suçladı.

El Kaide ile ilişkilendirilmesine karşın ‘bağımsız bir grup’ olduklarını belirten Ensar Gazve Hind, geçtiğimiz aylarda Zakir Musa liderliğinde kurulmuştu. Zakir Musa, daha önce Hizbul Mücahidin üyesiydi.

Eski cihat yanlılarından Pakistan Hükumetiyle işbirliği yapmaya başlayan bireyleri eleştiren Zakir Musa, onların ‘Şeriatın uygulanması için gayret etmekten vazgeçtiklerini’ belirtti.

Zakir Musa, grubunun sadece kendi bulunduğu bölge için cihat etmediğini ve fesada uğramış liderlerin çıkarlarına da hizmet etmediklerini belirtti.

‘Ensar Gazve Hind’in amacının tüm Ümmeti küffardan kurtarmak’ olduğunu belirten Zakir Musa ‘gayemiz Allah’ın hükümlerini tesis etmektir’ şeklinde konuştu.

Zakir Musa şunları söyledi: “Savaşımız, Hindistan ordusuna, mürted Keşmir Polisine, Hindistan Hükumetine, yetkililerine, siyasi yapılanmalarına ve küffarla işbirliği yapan her bir bireye ve de bu cihada zarar vermeye çalışanlara karşıdır.”

Keşmir cihadının kısa bir özetini hatırlatan Zakir Musa ‘muhacirler’ olarak tanımladığı yabancı savaşçılar için ‘Hindistan’ın tüm baskılarına rağmen kanlarıyla cihat meşalesini canlı tuttular’ dedi.

Afganistan’ın 2001 yılında işgal edilmesinin ardından Pakistan’ın cihadı sırtından bıçakladığını kaydeden Ensar Gazve Hind Lideri Musa, Keşmir’deki cihat yanlılarının birden bire terörist ilan edildiğini ifade etti.

Zakir Musa ayrıca Pakistan’ın cihat yanlılarına ait kampları kapatmasını ve birçok savaşçıyı öldürmesini ya da hapsetmesini eleştirdi.

Sıradan bir Pakistan vatandaşını öldürmekten yana olmadıklarını belirten Zakir Musa, Amerikalıların kulu olarak tanımladığı Pakistan Ordu ve Hükumetindeki bireyleri hainler olarak değerlendirdi.

Ensar Gazve Hind Lideri, ‘Afganistan, Pakistan ve Hindistan’ın bir ek tevhid sancağı altında birleşmesini hedefleyenleri sevdiklerini’ belirtti.

Ensar Gazve Hind yayın organı El Hurr Medya tarafından yayınlanan ses kaydı 9 dakika uzunluğunda.

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder