Video Foto Galeri Yazarlar
17.3.2018 - Cumartesi

Ensar Gazveti Hind'den Hindistanda Cihad Çağrısı

Okunma: 2024
İSLAM DÜNYASI 21 Ağustos 2017 12:16
Videoyu Aç Ensar Gazveti Hind'den Hindistanda Cihad Çağrısı

Keşmir'de yeni kurulan Ensar Gazveti Hind Hareketi tuğyan eden Hindistan'a karşı Cihad çağrısı yaptı.

Keşmir’de geçtiğimiz ay kurulan Ensar Gazveti Hind, kuruluş bildirisinde sözünü ettiği ‘geniş içerikli bir açıklama’ yayınladı. Yeni açıklamayla amaçlarını ve inanç esaslarını bildirdi.

El Kaide’nin Keşmir kolu olduğu yönünde söylentiler bulunan Ensar Gazveti Hind, ‘bağımsız bir örgüt’ ve ‘tüm Mücahitlerle kardeş’ olduğunu belirterek El Kaide ile doğrudan bir bağlantıyı reddetmiş oldu.

Ensar Gazveti Hind, resmi hesabından yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bismillehirrahmanirrahim. Hamd bütünüyle Allah Azze ve Celle’yedir. Selatu selam ise şöyle buyuran Peygambere olsun:

‘Ümmetimden iki grup vardır ki Allah onları ateşten koruyacaktır; onlardan biri Hindistan’ı fethedenler ve diğer biri de İsa İbn Meryem’le aleyhisselam birlikte olanlardır.’

Bugün bir kez daha Pir Panchal’ın doruklarından, Keşmir Cihadının tüm tağuti kuruluşlardan beri olduğunu ilan ederiz. Ve yeni bir cihat cemaati olan ‘Ensar Gazveti Hind’ kurulmuştur.

‘Ensar Gazveti Hind’in kuruluşu inşallah Keşmir Cihadını güvence altına alacak ve Allah’ın yardımıyla biz bu cihadı Hindistan’ın son köşesine kadar götüreceğiz ve de Allah’ın izniyle bu cihat, İslam’ın Keşmir ve Hindistan’daki zaferinin kaynağı olacaktır.

‘Ensar Gazveti Hind’ Ümmetin evlatlarının Hakkın galip geleceği ahdinden başka bir menhec değildir.

‘Ensar Gazveti Hind’ her Keşmirli Mücahidin kanını akıttığı mesajın bir parçasıdır; o mesaj ki: La ilahe illallah Muhammedun raesulullah’tır.

‘Ensar Gazveti Hind’ sadece cihadın maslahatı için çalışacak. Cihadın yönünü hiçbir ülkenin ya da kuruluşun yönlendirmesiyle değiştirmeyeceğiz, aksine İslam’ın ve Müslümanların refahı için bir duvar gibi duracağız.

Keşmir ve tüm dünya Müslümanlarını Hindistan’a karşı cihada davet ediyor ve canları ve mallarıyla bu cihadı kuvvetlendireceklerini umuyoruz.

Dünyanın herhangi bir yerinde Allah’ın dini için savaşan Mücahitler, bizim kardeşlerimizdir.

‘Ensar Gazveti Hind’in Kuruluş Hedef ve Amaçları çok Açıktır:

1.Bu Tanzim, Tevhide davet, şirki ve ehlini red ve batıl putlarını inkar üzere bina edilmiştir.

2.Bu Tanzim, akide ve menhecinde, ilke ve hükümlerinde; ihtilaf ve buyruklarında Ehli Sünnet vel Cemaate bağlıdır.

3.Bu Tanzim, bağımsız bir harekettir ve tüm kararlarını Rabbani İslam Ulemasının fetvaları ışığında olduğu gibi, Kuran ve Sünnete, Selefi Salihinin yoluna mutabık kalarak Şura Meclisiyle alır.

4.Bu Tanzim, Şeriatın uygulanması için yapılan Allah yolunda cihadı farzı ayn olarak görür ve imkanlar dahilinde küffar ve mürtetlerle savaşı salih amel olarak kabul eder.

5.Cihadımız, millet veya milliyetçilik için olmadığı gibi Büyük Tağut Birleşmiş Milletlerin küfür çözümleri için de değildir, halk oylaması için de değildir. Cihadımız, bir tağuttan kurtulup diğer tağuta karışmak için değildir. Cihadımız bundan alidir. Biz Allah’ın kelimesi üstün olsun ve Allah’ın dini egemen olsun diye cihat ederiz.

6.Bu Tanzim, insan yapımı sınırlarla önü alınacak bölgesel bir örgüt değildir, Tevhid akidesine sahip her Ehli Sünnet ferdi bu örgüte katılabilir; hangi ırk ya da kavme bağlı olduğu farketmez.

7.Bu Tanzim, Cihat Liderlerinin rehberliğini, hamiliğini ve onlara ittibayı gözetir.

Bu Tanzim, üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmek için Şeriata uygun olarak elinden gelen en iyi çabayı sarf edecektir. Bu sınırı aşması halinde ise Allah’ın ve Müslümanların affını diler.

8.Bu Tanzim, küffara ve mürtetlere karşı cihadın yanı sıra davet ve nasihat üzerine de çalışacak ve Şeriata mutabık yürüttüğümüz işlerde kınayıcının kınamasından korkmayacağız.

9.Bu Tanzim, ister Demokrasi adıyla isterse de başka bir adla karşımıza çıksın, İslami olmayan ya da İslam’a karşı olan her sistemi reddeder. Bizim tek isteğimiz Allah’ın arzında Allah’ın dinini ikame etmektir.

10.Bu Tanzim, hedeflerinde nettir. Bu Tanzimin hedefleri, Hindistan Ordusu, Polisi ve Keşmir ve Hindistan Müslümanlarına yönelik zulme alenen ya da gizlice ortak olan herkestir.

İnşaallah bu Tanzim, Ümmetimizin ve özelde de Keşmir ve Hindistan Müslümanlarının huzur ve refahının kaynağı ve de büyük yarınların sebebi olacak.

Keşmir ve Hindistan Müslümanlarına yönelik zulmün intikamını almak bu Tanzimin Mücahitlerinin üzerine bir borçtur ve Ümmete olan bu sözümüzü kanlarımızla yerine getireceğiz.

Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamd etmektir.”

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder