Video Foto Galeri Yazarlar
21.11.2017 - Salı

Ensareli İnsani Yardım Derneği'nden Kurban bildirisi

Okunma: 1201
STK HABERLERİ 5 Eylül 2016 13:25
Videoyu Aç Ensareli İnsani Yardım Derneği'nden Kurban bildirisi

Bu yıl kardeşim de et yesin kampanyasına sende katıl. Kurbanın ile kardeşine amelini ile de Allah’a yaklaşanlardan ol.

Ensareli İnsani Yardım Derneği'nden Kurban bildirisi

Bismillahirrahmenirrahim

Müslümanlar bir vücudun organları gibidirler. Bundan dolayı İslam coğrafyasında gerek yanımızda gerekse de sınırların ötesinde darda kalan herbir kardeşimizin sıkıntısı bizlere keder vermektedir. islam topraklarında bugün acı vardır her anneyi keder ve hüzün sarmıştır. Fakirlik her bir eve isabet etmiştir.

İslam coğrafyasını sınırlarla bölerek her müslümanı kendi sınırları içerisinde hapsedip din kardeşlerini bi çaresiz bırakacaklarını sananlar ne kadarda yanılmışlardır.

Bizler bu ümmetin evlatları olarak başta sınırlar olmak üzere bizleri birbirimize karşı duyarsız bir hale getirmek için koyulmuş olan her türlü engeli aşıp islam coğrafyasının çeşitli bölgelerinde yaşayan ve yardıma muhtaç olan biçare müslümanlara yardımlarınızı ulaştırmaktayız.

İşte önümüzde yaklaşmakta olan bir kurban bayramı bulunmaktadır. Yanımızda suriye ve ötemizde açlıkla mücadele eden Afrika bulunmaktadır. Gelin bizler için normalleşmiş olan Allahın bu nimetini senede bir kerede olsa ordaki kardeşlerimizin de tatmasını sağlayalım. Kestiğimiz hayvanların ne etleri ne de kanları Allaha ulaşmaz. Rabbimize ulaşan tek şey ise bizlerin takva içerisinde yapmış olduğu salih amellerdir.

Bu yıl kardeşim de et yesin kampanyasına sende katıl. Kurbanın ile kardeşine amelini ile de Allah’a yaklaşanlardan ol.WhatsApp Image 2016-09-03 at 19.16.03

(Ensareli Uluslararası Insani Yardım Derneği)


Haber var islah eder, haber var ifsad eder