Video Foto Galeri Yazarlar
22.10.2018 - Pazartesi

Enver el Evlaki'den Taliban ve El Şebab

Okunma: 3230
ÖZEL HABER 4 Kasım 2017 11:44
Videoyu Aç Enver el Evlaki'den Taliban ve El Şebab

Son on yılda insanları İslam hükümleri ile yöneten en başarılı iki örnek. Mükemmel olmaktan uzak olsa bile Afganistan'daki Taliban ve Somali'deki İslam mahkemeleridir.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

El-Kaide liderlerinden Enver El Evlaki'nin Afganistan ve Somali'deki İslam mücadelesi hakkındaki konuşması ve nasihatlari.

Taliban ve El Şebab

     Son on yılda insanları İslam hükümleri ile yöneten en başarılı iki örnek. Mükemmel olmaktan uzak olsa bile Afganistan'daki Taliban ve Somali'deki İslam mahkemeleridir. Her iki ülkeye de bu müslüman savaşçıları bu iki ülkeye sadece barış, güvenlik ve hukuk devleti getirdi. Her iki hareket de seçimlerle ya da tartışmalarla değil, savaşla güç kazandı. Başarısızlık oldukları için düşmediler; ümmetin başarısızlığından dolayı( destek görmedikleri için) düştüler. Ancak, bu savaş; burada ve orada kaybolmuş olmasına rağmen savaş bitmedi.Mevcut olayları izlerseniz ve dikkatlice olaylara bakarsanız müslüman savaşçıların değil de, düşmanın helake ve hüsrana uğradığını fark edersiniz. Çok geçmeden dengeler değişecek.

SOMALİ EL ŞEBABI'NA SELAMLAR

     Son haberlerinizi takip ediyoruz ve yüreklerimizi harika bir sevinçle dolduruyorsunuz. Zaferleriniz ve başarılarınız için sizi tebrik ederiz. El-Şebab, yalnızca kendi hâkimiyetine giren alanları genişletmekle kalmadı; şeriatı uygulamayı da başardılar. Böylece biz müslümanların durumumuzu nasıl değiştireceğimize dair canlı bir örnek verdiler. Oy kullanmak bizler için (İslam Dünyası için)başarısızlıkla sonuçlandı. Ancak silahın gücü kazanmış oldu. Yoksul bir ülkede, kısıtlı kaynaklara sahip olan el-Şebab, Allah'a tevekkül etmenin ne demek olduğunun bir göstergesidir. Onlarda biz bu anlamı görüyoruz: “Kim Allah’tan korkarsa, Allah ona bir çıkış yolu yaratır. Onu beklemediği yerden rızıklandırır.” [Talak 2,3]. El-Şebab'ın öğretim için seçtiği üniversite ,savaş meydanlarıdır. Onlara öğretilen dersler ise onurlu olmak ve bu yolda sebat etmektir. Şebab'ın seçtiği eğitim metodu da  satılmış uşak devlet yöneticilerinin altındaki İslam üniversitelerinde kukla alimlerin öğreteceği zayıflık ve zillet eğitim fıkıh metodundan çok daha üstün olduğunu ispatlayacak.

         Somali (Yani El-Şebab) (ekolünde)  üniversitesinde bir çok hakimler, yöneticiler, iyiliği emredenler ve kötülüğü nehyedenler olarak yetenek kazanmış olacaklar. Sınavdan geçmiş bir hal almış olarak liderler, öğretmenler, imamlar,  korku ve tereddüt bilmeden yoluna devam edecekler ve savaşta tecrübe  elde etmiş güçlü savasçılar olarak mezun olacaklar. Bu ümmetin bir sonrakiaşamasında, ümmetin  büyük bir ihtiyaç duyduğu alanda işte bu mezunlar, sahada tecrübesini gösterecekler. Ancak onların başarılı olması  sizin desteğinize bağlıdır. Onlara adam ve para ile yardım etmek ümmetin sorumluluğundadır.

         El-Şebab, halka barış ve güvenlik getirecek bir kanunu uygulama programı başlattı. Ayrıca şeriatın hadlerini uyguluyorlar.Yüzyıllar boyunca var olan bidatlara karşı da savaşıyorlar. Allah'tan onlara başarılar vermesini niyaz ediyoruz.Bu ele geçen fırsatı kardeşlerime tavsiye etmek istiyorum. Halka nazik ve yumuşak olmalarını, onları yüzyıllarca süren cehalet ve sahte inançlardan ötürü mazur görmelerini, öncelikle onlara doğruları öğretmelerini ve sonrasında (işlerlerse) onları sorumlu tutmalarını tavsiye ediyorum. Dinde kati olan ile hareket etmenizi ve şüpheli olanları bırakmanızı tavsiye ederim. İntikamı değil de bağışlamayı tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Halkın çoğu milliyetçilik hastalığından, cahillikten ve şeriatı karalama kampanyasından dolayı cahil ve mağdur bir pozisyondadır. Dolayısıyla halkın kalplerini ve akıllarını kazanmalısınız . Onları fıtratlarına geri döndürmelisiniz.

Sevgili kardeşlerim. Allah size hidayet ve zafer versin. Yalnızca Allah'ın bileceği koşullarım  eğer izin verseydi tereddüt etmeden size katılır ve sizin safınızda bir asker olurdum. Esselamu aleykum.

Sizin kardeşiniz: Enver  el Evlaki

Çeviren: Ebu Haris

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder