Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Erdoğan açıkladı! 28 Şubat mağdurlarına iade-i itibar

Okunma: 5866
ÖZEL HABER 3 Mart 2018 12:04
Videoyu Aç Erdoğan açıkladı! 28 Şubat mağdurlarına iade-i itibar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat kararları doğrultusunda cezaevinlerine atılan insanların mağduriyetinin giderilmesi ve iade-i itibarları için çalışma yapıldığını açıkladı.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Yıllardır mağduriyetlerin devam ettiği 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi adına Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yaparak bu konudaki çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Bu yıl başlatılan 'Son 28 Şubat Olsun' kampayasıyla milyonlarca insanın desteğine kavuşan mağduriyetler için bir adım atılması beklenirken, beklenen açıklama net olmasada mağdur ve mağdur yakınları için umut verici oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2016 yılında ''binlerce insan, on binlerce insan yandı. Ve bu insanlar ne yazık ki 5 yıl, 10 yıl, 15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var. Bunlar oldu. Şimdi bunların düzeltilme fırsatını yakaladık.'' açıklamasının ardından  yaklaşık 1.5 yıl geçmesine rağmen gerekli adımların atılmaması yada sürecin yavaş ilerlelemesi mağdur yakınlarını üzmüş ve bu Şubat ayında 28 Şubat döneminden bu yana en güçlü ses çıkarak toplum ve medya 'Son 28 Şubat Olsun' demişti.

Afrika turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi iade-i itibarları için çalışma yapıldığını bildirdi.


28 ŞUBAT MAĞDURLARINA İADE-İ İTİBAR

Geçtiğimiz röportajda 28 Şubat sürecinden bahsederken, ‘O zaman verilmiş kararlarla mağdur oldukları için haklarını arayan insanlar var' demiştiniz. AK Parti döneminde o dönemde mağdur olanlarla ilgili Adalet Bakanlığının veya belki başka bir mekanizmanın bir açıklama yapıp o dönemin kumpaslarının mağduru olan bu insanları özgürlüklerine kavuşmaları veya iade-i itibarlarının sağlanması için yeniden yargılama gibi bir süreç başlayacak mı? Sizin bu yönde bir mekanizmaya dair yol göstericiliğiniz olacak mı?

Bu konu ile ilgili Adalet Bakanlığı'nın yaptığı bir çalışma var. Ama bu ne zaman neticelenir, bu tabii ki yargı meselesi. Bunu şu an benim söylemem mümkün değil. Ama biz arkadaşlarımıza, ‘Bu konuda adaletin tecellisi için bir yasal çalışma yapın' dedik. Şu anda Adalet Bakanlığı'nda böyle bir çalışmayı arkadaşlarımız yürütüyorlar.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana