Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Erdoğan'ın; '15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var' diyeli 505 GÜN OLDU!

Okunma: 4818
ÖZEL HABER 1 Mart 2018 11:22
Videoyu Aç Erdoğan'ın; '15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var' diyeli 505 GÜN OLDU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var. Bunların düzeltilme fırsatını yakaladık.' sözlerini söylediği zamandan bu yana 505 gün geçmesine rağmen zindanlardaki 28 Şubat mağdurları için hiçbir somut adım atılmadı!

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Bir 28 Şubat daha geçerken, zindanlarda bulunan 600'ye yakın mazlumun mağduriyeti yine devam ediyor.

28 Şubat mağdur aileleri ve yakınlarının bu yıl başlattığı 'Son 28 Şubat Olsun' kampanyası dünya gündemlerinde bile yer alırken, yetkililerden dün beklenen hiçbir açıklama yapılmadı. 28 Şubat'ın zindanlardaki yüzleri için sevinçli haber verilmesi bir kenara dursun, atılacak adımlarla ilgili üst düzey yetkililerden tek bir açıklama dahi yapılmadı.

Halbuki bu mağduriyetleri artık Türkiye'de değil, Dünya'da bile duymayan kalmamıştır desek hata'da etmez sayılmayız. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2016 yılında bile bu mağduriyetler hakkında açıklama yapmış ve ''5 yıl, 10 yıl, 15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var. Bunlar oldu. Şimdi bunların düzeltilme fırsatını yakaladık.'' diyerek adım atılacağı yönünde vaatlerde bulunmuştu. Açıklamayı tekrar hatırlatmakta fayda vardır.

“15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevinde binlerce insanın suçsuz yere yattığına işaret ederek, şöyle konuştu: “ Bir şeyi özellikle ifade etmek istiyorum, 40 yıllık siyasi yaşamım içerisinde özellikle son 14 yıl, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı dönemimde, vicdanının yerine, FETÖ üyelerinin yaptığı gibi bir örgütü, bir şarlatanı ikame ederseniz oradan adalet çıkmaz. Çok açık ve net söyleyeceğim, biz irademizi Hakk'a teslim etmek zorundayız, irademizi kalkıp da birilerine ipotek olarak verirsek yanarız.

Böyle bir şey olamaz. Onun aklı, iradesi, ilmi varsa siz bu alanlarda bileceksiniz ki Allah'ın bana verdiği akıl var, bana verdiği irade var ve tahsil ettiğim benim bu alanda ilmim var.


İşte bunu iyi değerlendirmemiz lazım.''binlerce insan, on binlerce insan yandı. Ve bu insanlar ne yazık ki 5 yıl, 10 yıl, 15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var. Bunlar oldu. Şimdi bunların düzeltilme fırsatını yakaladık. Böyle adalet olmaz. Onun için, 'Yok, şöyle durun bakalım, bir yer var oraya soralım da kararımızı ondan sonra verelim'...Öyleyse ben kendi irademle burada hükmedeceğim, kararımı vereceğim.


Bu açıklamanın yapıldığı günden bu yana ortalama 505 gün geçmesine rağmen Medya'nın ve toplumun en çok duyarlı olduğu bu 28 Şubat tarihinde yine bu mağduriyetler hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yapılmadığı gibi FETÖ'nün o yıllarda çirkin yüzünü deşifre eden Türkiye'nin önde gelen Alim'lerden Şahımerdan Sarı Hoca'ya bile teşekkür edilmek bir kenara dursun Irak'tan dönüşünde ellerine kelepçe takılarak 28 Şubat zihniyetinin aldığı alçakça kararlar doğrultusunda Silivri cezaevine gönderildi. 

Son zamanlarda Hizb-ut Tahrir'e yönelik 'Yargı Zulmü'de engellenmiş değil. Müslümanların mağduriyetlerinin giderilmesinin beklendiği bu zamanda Hizb-ut Tahrir üyeleri hakkında ard arda alınan kararlar ise 28 Şubat'ın bitmesini bekleyen mağdur yakınları tarafından üzüntü ile karşılandı.

Artık 28 Şubat mağduriyetlerinin ve Yargı zulümlerinin bitirilmesi adına 'yeniden yargılanma' talebi değil, bu mazlum ve mağdur durumdaki insanların hemen serbest kalması gerekirken üst düzey yetkililerden birtane bile açıklama yapılmaması 28 ŞUBAT'IN BİTMEDİĞİNİN en büyük göstergesi olmuştur. Zindanlardaki 600'e yakın mağdurun, mağduriyetleri giderilmeden, aileleriyle bu mağdurlar kavuşmadan 28 ŞUBAT BU ÜLKE'DE BİTTİ DENİLMEZ.

Biz Müslümanlar yetkililerden vaat edilen '28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi' konusunu bir kez daha ellerini vicdanlarına koyarak sözlü yada yazılı açıklama değil, gerekenin yapılmasını suçsuz durumdaki insanların serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana