Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Erdoğan Putin'le Görüştüm: Nusra'yı Halep'ten Çııkaracağız

Okunma: 7966
SURİYE 20 Ekim 2016 12:23
Videoyu Aç Erdoğan Putin'le Görüştüm: Nusra'yı Halep'ten Çııkaracağız

Erdoğan Putin'le Görüştüm: Nusra'yı Halep'ten Çııkaracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salı akşamı telefonda görüştüğü Rus lideri Putin’le Halep için yaptıkları ‘mutabakatı’ anlattı. Rusya’nın bombardımanlarını durdurduğunu söyleyen Erdoğan, “Nusra’nın orayı terk etmesi noktasında ricaları oldu. Arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatı verdik, onlar da bu çalışmayı yapmak suretiyle, ‘El Nusra’yı Halep’ten çıkarmak ve Halep halkının bu noktadaki huzurunu sağlamak için bir çalışmanın içerisinde olalım’ diye aramızda böyle bir mutabakatı görüştük” dedi.

Beştepe’de muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Salı akşamı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le Halep için yaptıkları telefon görüşmesinin detaylarını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nusra Cephesi’nin Halep’i terk etmesi için Türkiye ve Rusya arasındaki ‘mutabakattan’ bahsetti.

“Dün (Salı) akşam Sayın Putin’le bir telefon görüşmemiz oldu. Görüşmede Halep’i konuştuk. Saat 22.00 itibarıyla orada hava bombardımanlarını durduklarını ifade ettiler. El Nusra’nın orayı terk etmesi noktasında kendilerinin ricaları oldu. Arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatı verdik, onlar da bu çalışmayı yapmak suretiyle, ‘El Nusra’yı Halep’ten çıkarmak ve Halep halkının bu noktadaki huzurunu sağlamak için bir çalışmanın içerisinde olalım’ diye aramızda böyle bir mutabakatı görüştük.

Halep’te yanan ateşi bir an önce söndürmek bizim oradaki kardeşlerimize olan borcumuzdur. Halep nerenin sınırı? Kilis, Gaziantep. Halep’te Allah göstermesin bir göç başlarsa nereden bakarsanız bakın en az 1 milyon insan Türkiye’ye gelecektir. Bunun bedelini kusura bakmayın da biz ödemeyiz.”

Kaynak : Al Jazeera

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |