Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Ermenistan Karabağ Politikası İçin İran'a Teşekkür Etti

Okunma: 3565
KAFKASYA 3 Şubat 2017 17:10
Videoyu Aç Ermenistan Karabağ Politikası İçin İran'a Teşekkür Etti

Ermenistan Karabağ Politikası İçin İran'a Teşekkür Etti

İran ve Ermenistan arasında ortak işbirlikler devam ediyor. Ermenistan savunma bakanı Tahran ziyaretinde, İran’in “işgal altındakı Karabağ” konusunda aldığı tavırdan dolayı teşekkür etti. Vigen Serkesyan Ermenistan savunma bakanı, Tahran’da kendi mevkidaşi Hüseyin Dehgan ile görüşmesinde iki ülkenin ilişkilerinin arttırılmasını talep etti. 

İran gazetelerinde yayınlanan haberlere göre, bu görüşmede Serkesyan bölgede İran’in önemine vurgu yaparak iki ülkenin ilişkileri hız kazanmasını ve yeni seviyeye taşınmasını talep etmiş ve İran’in Karabğ politikasini memnuniyetle karşıldığını beyan etmiş. Ermenistan savunma bakanaı Serkesyan Tahran ziyareti esnasinda İran’in diğer yüksek hükümet makamlarıyla ikili görüşmeler yapması bekleniyor.

İran’da yönetim Azerbaycan varlığını ve istiklalini kendi hükümeti ve Güney Azerbaycan’da milli direniş güçlenmesi tehlikesiyle bir tehdit olarak görüyor ve bu nedenle Azerbaycan’a baskı yapmak amaçla Ermenistan hükümetine destek veriyor ve işgalci haçlı Ermenistan devleti İran’in resmi makamları tarafından bir tarihi ve milli dost olarak bakılıyor ve Kafkasya coğrafıyasında işgalci Ermenistan, İran’in stratejik ortağı ve kardeş ülke sıfatını taşımaktadır.

Kaynak : Medya Times

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |