Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Eş-Şebab, Somali'de bombalı saldırı düzenledi

Okunma: 2088
İSLAM DÜNYASI 25 Ekim 2016 16:20
Videoyu Aç Eş-Şebab, Somali'de bombalı saldırı düzenledi

Kenya'nın kuzeyindeki Mandera kentinde bu sabah bombalı bir araçla saldırı gerçekleştirildi.

Emniyet yetkilisi Muhammed Emin, saldırının Beledweyne kenti yakınlarında yer alan Cibuti güçlerine ait askeri üsse yönelik olduğunu, saldırının üssün girişinde gerçekleştirildiğini belirtti.

EŞ ŞEBAB ÜSTLENDİ

Eş-Şebab'ın Operasyon Sözcüsü Abdulaziz Ebu Musab'ın Eş Şabab'a yakın yayın organlarında bir açıklaması yayınlandı. Musab, açıklamasında, Eş Şabab mensuplarından bir kişinin Beledweyne'deki Cibuti güçlerinin bulunduğu askeri üsse bombalı araç saldırısı düzenlediğini ifade etti.

MANDERA'DAKİ SALDIRI DA ÜSTLENİLDİ

Öte yandan Eş-Şebab örgütü, Kenya'nın kuzeyindeki Mandera kentinde bu sabah düzenlenen bombalı saldırıyı da üstlendi. Ebu Musab, Kenya'da Bisharo Konukevi'ni hedef alan saldırıyı Eş Şabab'a mensup üyelerin düzenlediğini belirtti. Kenya'nın kuzeyindeki Mandera kentinde düzenlenen bombalı saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

BM PROJESİ

Ülke'de Birleşmiş Milletler'in desteğiyle kurulan AMISOM bünyesinde başta Uganda, Etiyopya, Cibuti ve Kenya'dan olmak üzere yaklaşık 22 bin asker görev yapıyor. Somali'de 2004'te kurulan Eş-Şebab, ülkenin güneyindeki bazı köy ve beldelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Eş Şabab, başkent Mogadişu dahil çeşitli kentlerde otelleri, hükümet kurumlarını ve güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenliyor.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |