Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Esed: Teröristlere karşı savaş, Erdoğan'ın ordusuyla savaştır!'

Okunma: 7280
SURİYE 17 Kasım 2016 07:05
Videoyu Aç Esed: Teröristlere karşı savaş, Erdoğan'ın ordusuyla savaştır!'

Suriye rejiminin Devlet Başkanı Esed, 'Teröristlere karşı savaş, Erdoğan'ın ordusuyla savaştır!' açıklamasında bulundu...

Portekiz'in RTP televizyonuna konuşan Suriye rejiminin Devlet Başkanı Beşar Esed, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'ye girerek ‘sınırı aştığını'söyledi.

Birgün'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ‘gerçeklikten kopuk yaşadığını' öne süren Esed, “Erdoğan günümüzde değil, Osmanlı döneminde yaşıyor. Tamamen hastalıklı bir adamdan söz ediyoruz. Tam anlamıyla megalomanyak bir başkandan söz ediyoruz” dedi.Suriye'nin topraklarında bulunan Türkiye ordusuna cevabı konusunda da Esed “Suriye'nin bunu tam anlamıyla işgal olarak nitelendirdiğini” belirtti. Esed; Suriye'nin de kendi topraklarını ve egemenliğini savunmada doğal ve meşru bir hakka sahip olduğunu vurguladı.

“Gerçekçi olmak gerektiğini” ifade eden Esed; “Suriye'ye giren her teröristin Türkiye üzerinden ve Erdoğan rejiminin desteği ile girdiğini” savundu. “Bundan dolayı da söz konusu bu teröristlere karşı savaşmanın Erdoğan ordusuna karşı savaşmak anlamında olduğunu” söyleyen Esed, “Türkiye ordusu değil, Erdoğan ordusu diyorum.” İfadesini kullandı.

Türkiye'nin NATO ülkesi olmasına ilişkin soruya cevabında Esed, bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini belirtti.

Beşar Esed,” NATO üyesi olması ya da olmaması halinde hiçbir devletin başka bir devletin topraklarına uluslararası kanunlara aykırı olarak girmesi ya da işgal etmesinin hiçbir şekilde doğru olmadığını” ifade etti.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |