Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Esed Filistin Mülteci Kampını Varil Bombalarıyla Saldırdı

Okunma: 2331
SURİYE 9 Kasım 2016 08:05
Videoyu Aç Esed Filistin Mülteci Kampını Varil Bombalarıyla Saldırdı

Esed rejimine bağlı güçler, dün, Şam kırsalında bulunan Han el-Şeyh Filistin Mülteci Kampını, 35’i aşkın varil bombası ve onlarca füzeyle hedef aldı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ
 

Bölgede bulunan aktivistler, rejim güçlerinin, Han el-Şeyh Mülteci Kampına bir heyet göndererek, kamp sakinlerini bölgeyi terk edip İdlib ya da Dera’ya gitmemeleri halinde kampa yönelik bombardıman başlatmakla tehdit ettiğini, kamp sakinlerinin kampı terk etmeyi reddetmesi üzerine kampa yönelik askeri operasyonlarını artırdığını ifade etti.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Siyasi Kurul Üyesi Muhammed Coca, daha önce yaptığı bir açıklamada, uluslararası toplumun Suriye’de yaşanan zorunlu göç ve demografik dönüşüm politikaları karşısında sessiz kalarak, bu eylemlere son verecek en ufak bir adım daha atmamasının bir eksiklik olduğunu belirtmişti. Bazı dost ülkelerin bazı açıklamalar dışında, uluslararası toplumun Esed rejimi ve müttefiklerinin işlediği suçlar karşısında, şu ana kadar istenilen derecede sorumluluğunu yerine getirmediğini kaydetmişti.

Aktivistler, Han el-Şeyh Mülteci Kampına atılan varil bombalarından beşinin uluslararası kanunlarca yasaklanmış Napalm maddesi içerdiğini belirterek, rejim güçlerinin söz konusu bombalarla Han el-Şeyh Mülteci Kampı ve Deyr Habiye kasabası arasında bulunan ziarat alanlarını hedef aldığı bilgisini Verdi. Rejim güçlerinin, eş zamanlı olarak bölgeye yönelik hava saldırısı ve 20’yi aşkın yerden yere menzilli füzeyle saldırı düzenleyerek karadan Han el-Şeyh Mülteci kampına girmek için girişim başlattığını vurguladı.

Şam’ın Batı Guta bölgesinde bulunan Han el-Şeyh Mülteci Kampı, 12 bini aşkın Filistinli mülteciye ev sahipliği yapıyor. Kampta bulunan 4 bin kişi Suriye’nin farklı bölgelerinden gelip kampa sığınan mültecilerden oluşurken, kampta 3 bini aşkın çocuk yaşam mücadelesi veriyor. Rejime bağlı güçler, yaklaşık 40 gündür Han el-Şeyh Mülteci Kampını kuşatma altında tutarak, hergün 20’yi aşkın varil bombasıyla hedef alıyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |