Video Foto Galeri Yazarlar
19.5.2019 - Pazar

Esed güçleri ile YPG Haseke'de çatıştı

Okunma: 1649
SURİYE 8 Eylül 2018 12:52
Videoyu Aç Esed güçleri ile YPG Haseke'de çatıştı

Suriye'nin Haseke kentinde rejim güçleri ile terör örgütü YPG arasında çatışma çıktı. Çatışmalarda 7 rejim askeri öldü, teröristlerin arasında yaralananlar var.

Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke ilinde terör örgütü YPG/PKK ile Beşşar Esed rejimi güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Haseke'deki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Haseke'nin Kamışlı ilçesinin bazı noktalarında varlık gösteren Esed rejimine bağlı güçlerle ilçeyi işgal eden YPG/PKK'lı teröristler arasında yaşanan gerginlik çatışmaya dönüştü.

Kaynaklar, çıkan çatışmalara, rejim güçlerinin Haseke-Kamişli yolu üzerine kurduğu kontrol noktası Kamışlı'daki gençleri tutuklamasının neden olduğunu aktardı.

Daha önce de Haseke ilinde taraflar arasında benzer çatışmalar yaşanmıştı. Terör örgütü YPG/PKK ve Esed rejimi Haseke kentini birlikte yönetiyor. Rejim güçleri Haseke il merkezindeki Kevkep Dağı, Güvenlik Karesi ve 156. Tugayı kontrol ediyor. Kamışlı ilçe merkezinde ise rejime ait bir askeri hava alanı ve askeri tugay ile bir Güvenlik Karesi yer alıyor.

Kaynak : yenişafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder