Video Foto Galeri Yazarlar
23.2.2020 - Pazar

Esed'in baş Belam'ından Beyaz Baretliler'e 'savaş suçlusu' iftirası

SURİYE 24 Temmuz 2018 12:50
Videoyu Aç Esed'in baş Belam'ından Beyaz Baretliler'e 'savaş suçlusu' iftirası

Esed rejiminin baş belam'ı Ahmed Bedreddin Hassun, sivil savunma ekiplerinin savaş suçlusu olduğunu öne sürdü.

Esed rejimi Baş belam'ı Ahmed Bedreddin Hassun, Rus askerlerin aile üyeleriyle buluşmasında, Beyaz Baretliler olarak bilinen sivil savunma ekipleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hassun, "Bu insanlar sığınmacı değil, savaş suçluları. Ben, ülkelerimizin hükümetlerine, Beyaz Baretliler örgütünün üyelerini takip etmeleri, nerede olurlarsa olsun onları bulmaları için başvurmak isterdim. Zira Duma'da (ve diğer kentlerde) kimyasal silah kullananlar da bu kişilerdi.

Bu kişilerin tümü çok iyi eğitim almış durumdalar. Aralarında birçok kimyager var. İnsani misyonlar kisvesi altında sivil halka karşı kimyasal madde kullandılar. Biz, bu kişilerin neden Suriye'ye kaçmadıklarını, Suriye toplumuna geri dönmek istemediklerini sormak istiyoruz. Bunun tek yanıtı var, Batı, Suriye toplumunu yıkmak için bu güce güvendi" diye konuştu.

Esed rejiminin, kendisinin gerçekleştirdiği kimyasal katliamlarda Suriyeli muhalifleri suçladığı biliniyor. Özellikle son yıllarda rejimin ve rejim yanlısı medyanın odağında, Beyaz Baretliler adlı sivil savunma oluşumu var. Hakkında herhangi bir delil olmasa da Esed rejimi, kimyasal saldırılardan bu oluşumu sorumlu tutuyor.

Kaynak : Sputnik
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM