Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Esed kendi görev süresini belirledi

Okunma: 2748
SURİYE 2 Kasım 2016 08:31
Videoyu Aç Esed kendi görev süresini belirledi

ABD'li ve Batılı gazetecilere konuşan Rejimin lideri Beşer Esed, ..........yılına kadar görevde kalmak istediğini açıkladı.

ABD'li ve Batılı gazetecilere konuşan Rejimin lideri Beşer Esed, 2021 yılına kadar görevde kalmak istediğini açıkladı.

New York Times'ta yer alan habere göre, ABD'li ve Batılı gazetecileri ağırlayan Esed, Suriye'deki sosyal dokunun çatışma döneminin başlangıcından daha iyi durumda olduğunu öne sürdü. 

‘Kötü başkan, iyileri öldürmeye çalışan kötü adam' olarak gazete başlıklarına çıkarıldığını iddia eden Esed, “Bu hikayeyi biliyorsunuz. Asıl sebebi hükümeti devirmek. Bu hükümet ABD'nin kriterlerine uymuyor” dedi.

‘HALKIM BENİ DESTEKLEMESE NASIL BAŞKAN OLURDUM?'

Binlerce Suriyelinin ölümünü muhaliflere bağlayan Esed şunları söyledi: “Hadi bu iddiaların doğru olduğunu kabul edelim; devlet başkanı kendi insanlarını öldürdü ve ABD Suriyelilere yardım ediyor. 5.5 yılın ardından beni kim destekledi? Halkım beni desteklemese nasıl başkan olurdum? Bu gerçekçi bir hikaye değil.”

‘BAAS'I ELEŞTİRENLER DE BENİ DESTEKLİYOR' İDDİASI 

Kendisine destek verenlerin bir kısmının Baas Partisi'nin politikalarını eleştirdiğini ancak aşırılıkçıların yönetime geçtiği alternatif senaryodan korktuğunu ifade eden Esed, “Devletin önemini öğrendiler. Onları bize getiren bu oldu, politik olarak görüşlerini değiştirmeleri değil” diye konuştu.

500 BİN KİŞİYİ KATLETTİ

2011 yılının sonundan bu yana Suriye'de iktidarda kalabilmek için kendi halkına karşı savaşan Beşar Esed'in yaklaşık 500 bin kişiyi katlettiği tahmin ediliyor. Yüzbinlerce insan savaş boyunca hayatını kaybederken istatistiklerin çoğu gözaltında kaybolanları içermiyor.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |