Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Esed Müftüsünün İntihar Şovunun Anatomisi

Okunma: 6540
SURİYE 2 Aralık 2016 13:16
Videoyu Aç Esed Müftüsünün İntihar Şovunun Anatomisi

Beşar Esed kendini“ABD emperyalizmine ve Ortaçağın kanlı gericiliğine karşı, bütün insanlık için savaşıyoruz” sözleriyle basına tanıtırken diğer taraftan da ABD emperyalizminin gölgesinde kahramanlığa soyunuyor!

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Beşar Esed kendini“ABD emperyalizmine ve Ortaçağın kanlı gericiliğine karşı, bütün insanlık için savaşıyoruz” sözleriyle basına tanıtırken diğer taraftan da ABD emperyalizminin gölgesinde kahramanlığa soyunuyor!

Esed rejiminin Saray Mollası Ahmet Bedrettin Hassun’un yıllar önce kameralar karşısına çıkıp yaptığı Avrupa ve Amerika’da intihar saldırıları gerçekleştiririz şovu baskılara yenik düştü. Suriye rejimi 5 yıldır ilk kez bir Avrupa meclisine ziyaret gerçekleştirdi. Rejimin Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, İrlanda Parlamentosu'nda gerçekleştirdiği konuşmasında, yıllar önce ki tehdit içerikli Avrupa ve Amerika’da intihar saldırıları gerçekleştiririz sözlerini yalanladı. Ancak sosyal medyada bulunan yıllar önceki video görüntüsü Ahmet Bedrettin Hassun’u yalanlıyor.Ahmet Bedrettin Hassun yıllar önceki sözlerinde şu ifadelere yer vererek bir nevi intihar eylemleriyle terörist saldırılar gerçekleştireceğini ifade etmişti. “İlk bomba Suriye'ye düştüğünde, Suriye ve Lübnan'daki evlatlarımız İsrail ve Avrupa’da kullanılmak üzere birer bomba gibi hazırlanacak.

Bütün Avrupa’ya sesleniyorum, Amerika’ya sesleniyorum. Sizin topraklarınıza bombalar göndereceğiz. Bundan sonra göze göz dişe diş uygulaması geçerlidir ve her kim ki saldırıyı başlatırsa, hanemize tecavüzde bulunursa; başına gelecek bunlardır. Amerika, İsrail ve Fransa’yı yeni Muhammed Durra (İsrail tarafından katledildi) karşı uyarıyorum.” Şeyh Ahmed Bedreddin Hassun’un 22 yaşındaki oğlu Sariye Hassun Suriye savaşının başladığı yıllarda İdlib-Halep otoyolu üzerindeki İbla Üniversitesi yakınlarında vurularak suikast sonucu öldürülmüştü.

Yine iktidar saray mollalarindan olan Sufi kökenli şu anki müftü Ahmed Bedreddin Hassun’un söylemlerinin aksine, Suriye topraklarına ait Golan Tepeleri yıllardır İsrail işgali altında bulunurken Suriye rejimi İsrail’e karşı herhangi bir saldırıda bulunmadığı gibi İsrail Esed'in de devrilmesini istemiyor!

İsrail Savunma Bakanlığı üst düzey yetkilisi tümgeneral Gilad yaptığı bir açıklamada, Esed'in devrilmesi halinde İsrail'in ciddi bir krizle karşı karşıya kalacağını açıklayarak danışıklı dövüşün olduğunu bir kez daha ortaya koymuştu.

Esed en başta ABD emperyalizmine karşıdır diye açıklamada bulunan Esed medyasının aksine ABD/İran İttifakı, ABD/Rusya İttifakı, Rusya/İran/Esed ittifakı gibi durumlar gösteriyor ki ülkede bulunan ABD ve Rusya’ya ait askeri üsler Esed rejiminin ABD Emperyalizmine tamamen bağlı bir ülke olduğunu gözler önüne sermiş oluyor.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |