Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Esed Rejimi, Zorunlu Göç İle Demokrafik Yapıyı Değiştiriyor

Okunma: 1843
SURİYE 7 Ekim 2016 16:41
Videoyu Aç Esed Rejimi, Zorunlu Göç İle Demokrafik Yapıyı Değiştiriyor

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Esed rejimi ve müttefiklerinin Suriye’de gerçekleştirdiği zorunlu göç ve demografik değişim politikalarını bir kez daha vurguladı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Esed rejiminin zorunlu göç politikalarıyla Suriye’de etnik ve mezhebi temelde bölünmeyi hedeflediğini kaydeden SMDK, bu türden politikalarla Esed rejiminin ayakta tutulmaya çalışıldığını ifade eti.

Esed rejimi, kuşatmalar ve sonrasında kamu hizmet binaları başta olmak üzere halkı hedef alarak, Suriye halkını ikamet ettikleri yerden göçe zorluyor.

SMDK Başkanı Enes el-Ubde, SMDK Hukuk Komisyonu Başkanı Heysem el-Malih, SMDK Siyasi Kurul üyeleri, Kadisiye, Ebu Muhammed yerel meclisleri başkanları, el-Hamme kasabası halkla ilişkiler sorumlusu Abid el-Şami bir araya gelerek, Esed rejimi ve müttefiklerinin gerçekleştirdiği savaş suçlarını müzakere etti. Esed rejimi ile müzakere konusu masaya yatırıldı.

Ebu Muhammed konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Esed rejiminin halkı korkutarak göçe zorladığının altını çizdi. Esed rejimi ve müttefiklerinin kamu binalarına ve meskûn mahalleri varil bombalarıyla hedef altığını ifade etti.

SMDK Hukuk Komisyonu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri ve BM Güvenlik Kurulu Başkanı’na gönderdiği mesajda, Esed rejiminin zorunlu göç ve demografik değişim politikası uyguladığını kaydederek,  rejim ve müttefiklerinin Suriyelileri çok kötü koşullara maruz bırakarak Suriye’nin geleceğini tehdit ettiğini belirtmişti.

 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |