Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

Esed Rejimi Neye Karşılık Ateşkes imzaladı!

SURİYE 16 Aralık 2016 18:41
Videoyu Aç Esed Rejimi Neye Karşılık Ateşkes imzaladı!

Halep'ten sivillerin çıkışını, Esed rejimi hiçte tahmin etmediğiniz bir şartla kabul etti.

KahveKitap
 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Halep'ten tahliyeleri sabote eden İran milislerine karşılık Esed rejimi biran önce Halep'in boşalmasını değil Muhalif grupların kuşatmasında bulunan Fua/Keferya köylerinin boşaltilmasini talep ediyor.

Zannetmeyinki araya giren ülkeler yada kişiler Beşer Esed'i insafa getirdi. Yıllardır baskı yapılıyor Esed rejimine fakat zulümlerine zulüm, katliamlarına katliam ekliyor. Baskılar sonucu Halep'e evet demedi aksine çıkarı olduğu için evet dedi.

Medya'ya yansımayan Fua/Keferya köyleri Muhalif grupların kuşatması altında altta resimde görüldüğü üzere. Bu köylerden Esed rejimi yanlısı kişilerin çıkarılması karşılığında Halep'tekilerin tahliyesine tamam dediler. Fakat rejimin sözünü tutmayacağını düşündüğünden dolayı Muhalifler önce Halep boşaltılacak sonra Fua/Keferya dediler.
İran ve Esed milisleri ise kendilerine yediremediklerinden dolayı Halepli sivillerin çıkışını sürekli süreci sabote etmenin derdine düştüler.

İlk etapda Rusya Türkiye arasında diplomasi sonucu Halepte ateşkes yapıldı gibi gözüksede arka planda bu ateşkesin karşılıksız olmadığı gözüküyor. Halep'te yeşil otobüsler beklerken Fua/Keferya'da beyaz otobüsler bekliyor tahliye işlemleri için. 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder