Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2018 - Cuma

Esed rejiminden Doğu Guta'ya saldırı: Onlarca ölü var

Okunma: 1858
ÖZEL HABER 19 Şubat 2018 19:47
Videoyu Aç Esed rejiminden Doğu Guta'ya saldırı: Onlarca ölü var

Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin, abluka altında tuttuğu Doğu Guta bölgesine düzenlediği saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 71 kişi hayatını kaybetti, 325 kişi de yaralandı.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de Muhaliflerin elinde tuttuğu İdlib şehrinin haber ajansı İBA twttier üzerinden yaptığı bir açıklamaya göre; Şam kırsalına bağlı Doğu Guta’da bulunan Hamuriye, Misraba, Keferbatne, Sebga, Duma, Hazurma, Cisrin ve Harasta kasabalarının savaş uçakları ve ağır toplar ile hedef alınmaları sonucu, 15 kişi yaşamı kaybettiği ve 150’den fazla kişinin de yaralandığını bildirdi.

Muhaliflerin kontrolünde bulunan Doğu Guta'da yaklaşık 400 bin sivil yaşıyor. Doğu Guta, Astana anlaşmalarında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti.

Ancak Rusya'nın garantörlüğünü üstlendiği Esed rejimi, geçen yıl nisan ayından itibaren bölgeye yönelik ablukasını yoğunlaştırarak son aylarda saldırılarını şiddetlendirdi. İnsani krizin derinleştiği bölgede, yüzlercesi acil durumda binlerce sivil hasta tahliye edilmeyi bekliyor. Bunların birçoğu çocuk veya ileri evre kanser hastası. Doğu Gutalı çok sayıda bebek ve çocuk da açlık ve ilaçsızlık yüzünden yaşamını yitirdi.
 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana