Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Esed Rejiminin Kalesi Şam'da Muhalifler İlerliyor (Fotogaleri)

Okunma: 8955
SURİYE 20 Mart 2017 10:40
Videoyu Aç Esed Rejiminin Kalesi Şam'da Muhalifler İlerliyor (Fotogaleri)

Muhalifler Şam Cobar bölgesinde ilerlemeye devam ediyor. 100'den fazla milis öldürülürken 50'den fazlası esir alındı. ( FOTOGALERİ)

 ISLAH HABER / ÖZEL 

Tahriruş Şam, Ahraruş Şam, Feylakuş Şam Esedin kalesi Şam'a başlattığı saldırılar hız kesmeden devam ediyor.  Muhaliflerin 4 bombalı araç saldırısı ile başlayan saldırılarda 100den fazla milis öldürüldü, ölen milislerin arasında 9 Esed subayıda bulunuyor.

Ağır saldırı altında kalan Esed rejimi bölgede elektrik, telefon ve internet bağlantısını kesti, ardından saldırı alan mahallelerde OHAL ilan etti.

Şam'ın merkezinde süren operasyonlarda şuana kadar 100den fazla milis öldürülürken, 50'ye yakın milis esir alındı. 4 tank imha edilirken, 5 tank ve çok sayıda mühimmat ve silah ganimet olarak alındı.

Tahriruş Şam sokaklardaki öldürülen milislerin görüntülerini yayınladı.Heyet Tahrir Şam Ahrar Şam ve diğer grupların operasyonu sonrası Şam Cobar - Gabun kuşatması kırıldı. Kabu ve Berze Dogu Guta ile birlesti. Rejimden alinan yerler (mavi renkli) 
Kuşatmanın kırılması sonucu Esed rejimi iyice paniklerken Başkent Şam’da muhaliflerin elinde çok az bölge bulunuyor. Cobar da bunlar arasında şehir merkezine en yakın olanı. Muhalifler ile rejim güçlerini ayıran bu bölge son iki yıldır şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

Şam’daki AFP muhabirleri, kent genelindeki patlamalardan sonra ordunun stratejik öneme sahip Abbasid meydanına çıkan yolları kestiğini aktardı.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |