Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

Esed Sıkışınca, BM Ateşkes Çağrısı Yaptı

Okunma: 3566
GÜNDEM 10 Ağustos 2016 09:46
Videoyu Aç Esed Sıkışınca, BM Ateşkes Çağrısı Yaptı

Birleşmiş Milletler, Suriye'nin Halep kentinde iki milyondan fazla kişinin kuşatma altında olduğunu açıklarken, ateşkes çağrısı yaptı. BM'nin çağrıyı direnişçilerin kuşatmayı yararak ilerlemesinin ardından yapması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

KahveKitap

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'de artan çatışmalar nedeniyle Halep'in doğusuna giriş-çıkışı sağlayan Castello ve kentin batısındaki Khanesser yollarının kapanmasının ardından 2 milyondan fazla kişinin kuşatma altında kaldığını açıkladı.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, Castello yolunun kapanmasının ardından Halep'in doğusunda yaklaşık 275 bin kişinin mahsur kaldığını söyledi.

Kentin doğusu ve batısına giriş-çıkışı sağlayan Castello ve Khanesser yollarının kapanmasının ardından 2 milyondan fazla kişinin kuşatma altında kaldığına dikkati çeken Laerke, Halep için 48 saatlik acil insani ateşkes çağrısında bulundu.

Hastane ve sağlık merkezlerine saldırıların ise devam ettiğini anımsatan Laerke, kentin tamamen zarar gören elektrik ve su altyapısı bir an önce onarılmazsa, mevcut suyun milyonlarca insanın ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmayacağı uyarısında bulundu. 
 

Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder