Video Foto Galeri Yazarlar
17.3.2018 - Cumartesi

Ey Müslümanlar! Arakan'da başlayan katliamı, gündeminize taşıyın!

Okunma: 17366
ARAKAN 25 Ağustos 2017 22:45
Videoyu Aç Ey Müslümanlar! Arakan'da başlayan katliamı, gündeminize taşıyın!

Myammar hükümeti Arakan'ı resmen yakıyor, budist çeteler yanan evlerden kaçan savunmasız müslümanları tek tek katlediyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Arakan'da son 10 gündür Myammar hükümeti yine katliama başladı. Son 10 yılın en büyük katliamına 2016 yılında gerçekleşen Arakan toprakları bu saatlerde resmen yanıyor. Myammar hükümet helikopterleri havadan evleri hedef alarak yanıcı bombalarla bombalıyor. Karadan ise silahlandırdığı budist çeteler kaçan masum müslümanları katletmeye başladı.
(Resimler bölgeden son günlerde yapılan katliamlardan gelen görüntülerden (videoların içerisinden) islahhaber.net tarafından çekilmiştir.)

Geçtiğimiz cuma gününden bu yana katliamlar o kadar çok çoğaldıki, Arakan müslümanları Myammar ordusuna karşı direnişe geçti. Arakan müslümanları 24 polis noktasına eş zamanlı olarak saldırdı, saldırılarda onlarca polis öldü ve yaralandı. Saldırıları Ekim ayında düzenlenen eylemlerin arkasındaki isim olarak bilinen eski Adı Hareket El Yaqin (İman Hareketi) olan Arakan Rohingya Kurtuluş Ordusu, sorumluluğunu üstlendi.

Bir yandan Müslümanlar katliam karşısında kendilerini savunurken bir yandan köyler ateşe verildi.

(KÖYLERİN ATEŞE VERİLDİĞİ GÖRÜNTÜLER)


Arakan'dan saatlik olarak gelen görüntüler kan dondurdu, haber ajansları 2016 yılında olduğu gibi katliamları yazmaktan geri dururken, uzmanlar biran önce dünya medyasının Myammar'da olan biteni gündemine taşımaları gerektiğini aksi takdirde Myammar ordusunun yine durmayacağını belirtti. Myammar hükümeti güçsüz ordusu ve batıya köle olan yöneticileri sebebiyle kamuoyu baskısından çekindiğinden Arakan içerisindeki görüntülerin dışarıya servis edilmemesi için büyük mücadele veriyor.

Bu haberimizi lütfen sosyal medya aracılığı ile alttaki linklerden paylaşmanızı rica eder, ve Arakan Müslümanlarına dualarınızda yer vermenizi isteriz.
(Bu haber metni, görselleri, içeriğin tamamı kaynak gösterilmeden dahi kullanılabilir)


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder