Video Foto Galeri Yazarlar
16.9.2019 - Pazartesi

Facebook İdaresi Filistin Direnişini Destekleyen Siteleri Kapattı

Okunma: 2781
FİLİSTİN 23 Eylül 2016 12:29
Videoyu Aç Facebook İdaresi Filistin Direnişini Destekleyen Siteleri Kapattı

İşgalciden yana tavır sürdüren Facebook İdaresi Filistin Direnişini Destekleyen Siteleri Kapattı

KahveKitap
Siyonist işgal rejiminden yana tavrını sürdüren Facebook idaresinin aralarından Hamas’ın Batı Yaka teşkilatına ait sitenin de bulunduğu Filistin direnişini destekleyen birçok siteye erişimi engellediği belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin edindiği bilgiye göre Facebook idaresi son birkaç saat içinde Batı Yaka’da çoğunluğu İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a ait birçok sitenin yanında, Hamas’a yakın duran şahısların şahsi sitelerine erişimi engelledi. Bu siteler arasında onuncu kez kapatılanlar da var.

Hamas’a yakın siteleri karartan Facebook idaresi, En-Necah, Birzeit, Kudüs, El-Halil, Politeknik, Amerika, Kuduri, Beytlahim ve El-Ehliyye üniversiteleriyle Daru’l-Ulum Fakültesindeki İslami Kitle öğrenci gruplarına ait siteleri de kararttı.

Bununla yetinmeyen Facebook idaresi, bu siteleri yönetenlerle, buralarda aktif olarak çalışanların hesaplarını da bloke etti.

Facebook idaresi bunu ilk kez yapmıyor. Daha önce de defalarca direnişi destekleyen siteleri ve site idarecilerinin hesaplarını kapatmıştı. Ancak bu kadar kapsamlı bir karartmaya girişmemişti. Uzmanlar, Facebook idaresinin bu kampanyasının, işgal rejimiyle Facebook idaresi arasında varılan anlaşma sonucu olduğunu ifade ettiler.

İşgal radyosunun verdiği habere göre birkaç gün önce işgal hükümeti bakanlarıyla Facebook üst düzey yetkilileri arasında Tel Aviv’de işbirliği için toplantı gerçekleşti. Toplantıda sosyal paylaşım sitelerinde terörü tahrik ve bunun engellenmesi konusu görüşüldü.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder