Video Foto Galeri Yazarlar
29.2.2020 - Cumartesi

Fani Kasırgası Hindistan'a ulaştı: En az 2 ölü

DÜNYA 3 Mayıs 2019 21:05
Videoyu Aç Fani Kasırgası Hindistan'a ulaştı: En az 2 ölü

Fani kasırgası Orissa eyaletinin Puri bölgesi yakınlarında saatte 200 kilometre hızla karaya ulaştığını açıkladı.

Hindistan'ı 2014 yılından beri vuran en güçlü siklon olarak nitelendirilen Fani siklonu, ülkenin doğusundaki Odisha eyaletine ulaştıktan sonra zayıflamaya başladı.

Hindistan Meteoroloji Kurumu Başkanı Jayaram Ramesh, bir milyona yakın kişinin tahliye edildiği bölgede yağmur ve şiddetli rüzgarın etkisinin gün boyu devam ettireceğini açıkladı. Ramesh, "Fani siklonu karaya vurmasının ardından zayıflamaya başladı ve muhtemelen yarın akşam Bangladeş'e geçecek." dedi.

Kolkata kentinin güneyinde bulunan Odisha eyaletinde yetkililer şu ana kadar en az iki kişinin öldüğünü bildirdi. Siklonun geçeceği bölgelerdeki toplam nüfusun 100 milyonu bulduğu belirtiliyor.

Diğer yandan saatte 200 kilometreye kadar ulaşan rüzgarlar, ağaçları yerinden sökerken elektrik ve telefon şebekelerinde büyük hasar meydana getirdi. Elektrik kesintilerinin yaşandığı bölgede tüm mağazalar kepenk kapatırken, tren seferleri de iptal edildi. Fani siklonu, birden beşe kadar giden derecelendirme üzerinde dördüncü kategoride sınıflandırılıyor.

Kaynak : euronews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM