Video Foto Galeri Yazarlar
16.9.2019 - Pazartesi

Festivaller Gençliği İfsad Ediyor!

Okunma: 3092
STK HABERLERİ 3 Mayıs 2018 14:40
Videoyu Aç Festivaller Gençliği İfsad Ediyor!

Gençlik festivali kapsamında düzenlenecek olan konserler içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların ve İslam'ın ruhuna aykırı olduğu değerlendirilirken yaklaşan Ramazan Ayı’nın manevi iklimine zarar vereceği öngörülüyor.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

ISLAHHABER İletişim hattına ulaşan bir takipçimiz Aksaray Üniversitesinde yapılan festivaller'i ele alarak gençliği ifsad eden bu tür eylemlere karşı tepki oluşması gerektiğini aktardı. Halk'ın parasının belediyelerce ve üniversite yönetimlerince hunharca harcanan paralarla, adı eğlence denilen festivallerle zihinlerini körelten bu olaylardan uzak durulması ve tepki verilmesi gerektiğini anlattı.

Yapılan açıklamada;

 

Daha önce Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen bahar şenlikleri Aksaray Üniversitesi öğrencileri için bir getirisinin olmadığı kanaatiyle kaldırılmış, Üniversitede olması gereken konferans, seminer ve diğer sosyal etkinliklere ağırlık verilerek eğitici programlara yoğunluk verilmişti.

Şenlik adı altında düzenlenen etkinlikler gençlerin maneviyatında olumsuz etkiler bırakırken, halkın değerleriyle hiçbir ilgi ve alakası olmayan sanatçıların ağırlanması, halkın parasıyla oluşan bütçelerden ödenek ayrılması son derece anlamsız ve zararlı olduğu kanaatiyle kaldırılmıştı.

Üniversite Rektörlüğü tarafından kaldırılan şenliklerin Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından tekrar başlatılması birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Düzenlenecek olan konserlerin Üniversite gençliğine Aksaray’ın tanıtılması amacıyla gerçekleştirileceği söylense de bu etkinliklerin altında nasıl bir kaygı olduğu merak ediliyor. Halkın parasıyla gençlerin ifsadına yol açacak konserlerin düzenlenmesinde Belediyenin oldukça ısrarlı olmasının nedeni kamuoyu tarafından merak ediliyor.


İslam'ın Ruhuna Aykırı!
Gençlik festivali kapsamında düzenlenecek olan konserler içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların ve İslam'ın ruhuna aykırı olduğu değerlendirilirken yaklaşan Ramazan Ayı’nın manevi iklimine zarar vereceği öngörülüyor.

Somuncu Baba Şehrine Yakışmıyor!
Aksaray Belediyesinin her fırsatta kullandığı Somuncu Baba şehrinde gençliğe hiçbir fayda sağlamayacak, ahlak ve maneviyata zarar verecek olan konserlerin düzenlenecek olması büyük bir çelişki olarak değerlendiriliyor.

Halkın Parası Çarçur Ediliyor!
Aksaray halkına ve gençliğine hiçbir faydası olmayan konserlere ne kadar bütçe ayrıldığı sorgulanıyor. Halktan alınan vergilerin sorumsuzca tüketilmesi, ödenen vergilerle hizmet beklenirken halkın gençlerini olumsuz tarafa yönlendirecek etkinliklerde harcanması büyük tepkilere neden oluyor.

Aksaray Belediyesinin düzenleyeceği konserlerin STK ve mütedeyyin camialar tarafından protesto edilmesi bekleniyor.

Halktan alınan vergilerin sadece hizmet için kullanılması yönünde büyük tepkiler var. Düzenlenecek olan konserler Mübarek Üç ayların manevi iklimini zedeleyeceği, Somuncubaba diyarı olarak anılan Aksaray’da bu tür etkinliklerin belediye maharetiyle gerçekleştirilmesinin hiçbir şekilde anlaşılamadığı izlenimi elde edildi.

Gençliğin ifsadına yol açacak olan konserlere STK ve mütedeyyin camialardan herhangi bir tepkinin gelmemesi ise düşündürücü bir vakıa olarak değerlendiriliyor. Gençliğin yararına yönelik hiçbir getirisi olmayan, aksine zararlı ve ifsad edici yönüyle her anlamda olumsuz olan gençlik konserlerine karşı bir irade gösterilmemesi STK’ların varlık gerekçelerine gölge düşürdüğü görülüyor.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder